مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز به مشمولان بیمه بیکاری توصیه کرد، با حضور در دوره‌های آموزش مهارتی و دریافت گواهینامه‌های معتبر در رشته‌های فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار شوند و نیاز بخش تولید و صنعت استان به نیرو‌های کاردان و متخصص را برطرف کنند.
کد خبر: ۱۳۷۳۹۷۳

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

بهزاد غفاری گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای البرز برای ثبت نام و شرکت مشمولان بیمه بیکاری در آموزش‌های مهارتی و بستر سازی برای حضور مجدد این عزیزان در بازار کار از آمادگی کامل برخوردارهستند.

وی افزود: این کارگران بیکار درصورتی که مراحل آموزش‌های مهارتی را با موفقیت طی نمایند و موفق به دریافت گواهی نامه‌های مهارتی شوند با توجه به تقاضای واحد‌های تولیدی، در بازار کار استان جذب خواهند شد.

وی تصریح: مشمولان بیمه بیکاری در دوره‌های آموزش‌های مهارتی بیش از هفتاد درصد کار عملیاتی را فرامی گیرند، لذا پس از اتمام این دوره‌ها و تعیین صلاحیت در آزمون‌ها، از طریق مشاوره و هدایت شغلی با توجه به نوع مهارت‌هایی که فرا می‌گیرند مشغول به کار خواهند شد.

کارگران اخراجی با دریافت گواهینامه مهارتی از بیمه بیکاری بهره مند می‌شوند

غفاری گفت: همچنین کارگران اخراجی از واحد‌های تولیدی و خدماتی البرز در صورت شرکت در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و موفقیت در دریافت گواهی نامه‌های مهارت، از برقراری حقوق بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند شد، ضمن آنکه بستر برای حضور مجدد آنان در بازار کار مهیا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز استفاده کارگران اخراجی موفق به دریافت گواهینامه مهارتی از مزایای بیمه بیکاری را یک اقدام قانونی عنوان کرد.

وی ادامه داد: این قشر جامعه با استناد و تکیه بر تفاهم نامه کشوری مربوط به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای از مزایای بیمه بیکاری برخوردار خواهند شد.

غفاری با اشاره به تقاضای مستمر واحد‌های تولیدی البرز برای جذب نیرو‌های ماهر و متخصص اظهار داشت: مراکز آموزش‌های مهارتی استان تلاش وافری را برای توسعه این آموزش‌ها به ویژه در رشته‌های تخصصی در دستورکار قرار داده اند.

وی در ادامه این گفتگو ضرورت بستر سازی برای ورود پررنگ مدارس و دانشگاه‌ها به ارایه آموزش‌های مهارتی به ویژه در بحث فناوری‌های نوین را مورد تاکید قرار داد.

وی با تاکید بر این مهم که جامعه امروز ما به شدت نیازمند ارایه آموزش‌های مهارتی علمی و تخصصی است گفت: با ایجاد تحول در توسعه کارآفرینی با بهره گیری از نوآوری‌ها حرکت رو به جلو در تقویت و پویایی اقتصاد کشور را تجربه خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ضرورت انجام اقدامات موثر در بستر تحقق سند تحول بنیادین نظام آموزشی و همراهی و همدلی مسوولان در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

غفاری افزود: اجرای برنامه‌های راهبردی در مسیر تامین نیاز‌های شغلی مستلزم بهره گیری از فناوری‌ها در تولید کالا به ویژه محصولات صادرات محور است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با هشت مرکز آموزش دولتی و ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی جوانان و مهارت جویان استان فعالیت دارد.

http://jamejamonline.ir

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها