رتبه بندی معلمان | سرانجام رتبه بندی معلمان

آخرین خبر از رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش از افزایش سه و نیم برابری بودجه لایحه رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۳۱۸۸

قانون رتبه بندی معلمان شامل چه کسانی نمی شود؟ زمان اجرای طرح رتبه ‌بندی معلمان مشخص شد.یکی از جمله مسائل بحث برانگیز در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت کشور مسئله رتبه بندی معلمان است طرحی که طرفداران و منتقدان خود را به همراه دارد. طرح رتبه ‌بندی معلمان بر اساس اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش، فرآیندی است که منجر به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش می شود و هدف مستقیم آن افزایش حقوق نیست اما منجر به افزایش حقوق هم می‌شود، صلاحیت های عمومی شامل شخصیت افراد، تخصصی شامل دانش و توانمندی های آموزشی و پرورشی و حرفه‌ای شامل مجموعه ای از شایستگی ها، توانمندی ها و مهارت هایی است که معلم حین کار به دست آورده و خود را ارتقا می‌دهد و کاملاً مرتبط با شغل معلمی است.آخرین خبر درخصوص طرح رتبه بندی معلمان را در زیر بخوانید.


به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، عصر روز پنج شنبه، بیست و سوم تیرماه سال جاری در جلسه شورای اداری شهرستان دالاهو با اعلام خبر فوق افزود: اجرایی شدن این قانون مهم تنها چهار ماه پس از تصویب، بیانگر اهمیت آموزش و پرورش برای دولت سیزدهم است.

وی تصریح کرد: دولت مردمی با پس نگرفتن لایحه رتبه بندی و موافقت با افزایش سه و نیم برابری بودجه این لایحه، سعی در ترمیم وضعیت معیشتی معلمان دارد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان ساخت: توجه به استعدادهای شهرستان موجب کاهش بیکاری جوانان می گردد.

نوری گفت: مردم دالاهو همواره در برهه های گوناگون تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی، پشتیبان و حامی ارزش های والای نظام اسلامی بوده و با تقدیم شهدای پرشمار دین خود را به ایران اسلامی ادا نموده اند.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود، مردم شریف شهرستان دالاهو و استان کرمانشاه، به زودی از برکات و مصوبات این سفر هیئت دولت به استان بهره مند خواهند شد.

شیوه‌ نامه طرح رتبه ‌بندی معلمان از هفته آینده اجرا می‌شود


تسنیم نوشت: وزیر آموزش و پرورش در سفر به استان کرمانشاه از آغاز مراحل اجرایی شدن شیوه‌ نامه رتبه بندی معلمان از هفته آینده خبر داد.

یوسف نوری در سفر به شهرستان اسلام‌آباد غرب اظهار داشت: شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان از طریق مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است و فرآیند رتبه‌ بندی معلمان از هفته آینده به طور عملی با بارگذاری مدارک از سوی فرهنگیان در سامانه، وارد مرحله اجرایی می‌شود.بر این اساس با ابلاغ شیوه‌نامه آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان از سوی مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها، معلمان خواهند توانست تا مدارک خود را در سامانه‌ای که به همین منظور از قبل آماده شده است، بارگذاری کنند.

یوسف نوری همچنین عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان اسلام‌آباد غرب با بیان اینکه عدالت نخستین شاخصه این مشی است، اظهار داشت: انجام سفرهای استانی، هزینه کردن درآمدهای مالیاتی و واریز یارانه‌های نقدی به صورت ماهیانه و تلاش جهت برقراری عدالت در پرداخت‌ها، از جمله اقدامات دولت در راستای برقراری عدالت است.

وزیر آموزش و پرورش مردمی‌سازی را دومین رکن خط مشی دولت سیزدهم دانست و افزود: این مردمی‌سازی سبب افزایش مشارکت و همگرایی میان دولت و مردم است و شفافیت بخش سوم خط مشی مدیریتی دولت است که شفاف‌سازی علاوه بر ایجاد امید میان مردم، صداقت کارگزاران و خدمتگزاران نظام را به آنان نشان می‌دهد.

عضو کابینه دولت سیزدهم کشاورزی و گردشگری را از ظرفیت‌های بزرگ شهرستان اسلام‌آباد غرب دانست که باید به آن توجه جدی شود.

وی با اشاره به ازسرگیری آموزش حضوری از فروردین ماه سال ۱۴۰۱، بازگشایی مدارس را گامی عملی در راستای بسط عدالت آموزشی و تربیتی دانست و گفت: تغذیه رایگان دانش‌آموزان، پرداخت موردی رفاهیات، تکمیل و احداث سال‌های ورزشی و چمن‌های مصنوعی و تغییر وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان از بزرگترین دستاوردهای دولت مردمی در یک سال اخیر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به متناسب نبودن خروجی آموزش و پرورش و آموزش عالی با بازار کار بیان کرد: خروجی آموزش‌ها باید در نظام تعلیم و تربیت و آموزش عالی، آماده‌سازی نیروی کار باشد و این مهم بدون همکاری خانواده‌ها و توسعه هنرستان‌ها میسر نیست.

‌وی با تاکید بر منویات رئیس‌جمهور مبنی بر تسریع در محرومیت‌زدایی گفت: با تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد، توجه بیشتر به کشاورزی و گردشگری و تغییر نگرش مردم نسبت به دروس هنرستانی، شاهد کاهش معنادار آمار بیکاری در این شهرستان خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش در ابتدای ورود به شهرستان اسلام‌آباد غرب، با قرائت فاتحه بر مزار شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شهرستان اسلام‌آباد غرب، با حضور در منزل شهید سرفراز، بندر شفیع‌زاده ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور محضر خانواده این شهید والامقام، به روح والای این شهید گرانقدر ادای احترام کرد.

یوسف نوری پس از قرائت فاتحه و اهدای لوح یادبود به مادر شهید شفیع‌زاده گفت: درخت تنومند انقلاب، توسط خون شهدا آبیاری شده است و قدرت و صلابت امروز ایران اسلامی در برابر جبهه استکبار، مرهون خون پاک شهیدان است و خانواده شهدا، سرمایه‌های اجتماعی ما هستند.

وی با تقدیر از ایستادگی مردم غیور و ولایی اسلام‌آباد غرب در برابر منافقین خاطرنشان کرد: مردم نیک سرشت این شهرستان و غیرت آنان در دفاع از اسلام و انقلاب، زمینه‌ساز پیروزی بزرگ سپاه اسلام در عملیات مرصاد شد.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش به همراه برخی از اعضای هیئت دولت و در معیت رئیس جمهور صبح امروز وارد استان کرمانشاه شد که در این سفر کاری یک روزه با حضور در شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب و دالاهو، ضمن بررسی وضعیت آموزش و پرورش استان و همچنین بازدید میدانی از برخی پروژه‌های در دست اقدام حوزه تعلیم و تربیت این استان در نشست شورای اداری شهرستان‌های مذکور شرکت می‌کند.

کدام یک از فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی معلمان نمی شوند؟

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان از سال تحصیلی آینده اجرایی می شود، گفت: در قانون رتبه بندی معلمان، کارکنان بازنشسته، مازاد، معلمان فاقد کد شناسه ، و مامور به دستگاههای دولتی ، دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مشمول رتبه بندی نمی شوند.

به گزارش شفقنا، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیشب در برنامه صف اول شبکه خبر درباره این موضوع گفت: مدت زمان زیادی است که تغییر خاصی غیر از آن که رویکرد آموزش و پرورش در انقلاب اسلامی عوض شد نداشته ایم تا اینکه 12 سال پیش، شورای عالی انقلاب فرهنگی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نوشت و شخصیت های مهمی در جلسات بررسی آن، کارهای مهم و سندهای مهمی را به تصویب رساندند که بخشی از این سند طرح رتبه بندی معلمان بود.

منادی افزود: این طرح دو هدف را دنبال می کرد یکی افزایش کیفیت آموزش و دیگری ارتقای شأن و منزلت و کرامت مقام معلمی بود. در اسفند ماه 1392 از دولت وقت آقای روحانی توانستیم لایحه ای درباره رتبه بندی معلمان از دولت بگیریم و بعد از کلی بحث و بررسی قانونی تصویب شد که به نفع معلمان بود و 38 هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده و آماده اجرایی شدن است.

آخرین خبرها از طرح رتبه‌ بندی معلمان | افزایش بودجه طرح رتبه بندی معلمان

وی اضافه کرد: در قانون رتبه بندی معلمان، کارکنان بازنشسته، مازاد، معلمان فاقد کد شناسه ، و مامور به دستگاههای دولتی، دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مشمول رتبه بندی نمی شوند.

منادی در خصوص آخرین تمهیداتی که مجلس شورای اسلامی برای آموزش کشور دارد و اینکه در کمیسیون آموزش چه گذشت و در حضور وزیر چه مسائلی مطرح شد هم گفت: هفته گذشته هفته کاری مجلس در حوزه های انتخابیه بود در اثنی این انتخابات امتحانات کنکور آزمون سراسری برگزار شد. چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه که کنکور علوم تجربی بالای 500 – 600 هزار نفر شرکت کننده داشت و حاشیه هایی هم به وجود آمد که وزیر علوم تحقیقات و فناوری و معاونشان رئیس سازمان سنجش آموزش کشور آقای پورعباس و دو نفر از کمیسیون اصل 90 به بررسی شکایات و مسائل مربوط پرداختند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود : ما هر سال بعد از کنکور این حاشیه ها را داریم که می گویند تقلب شده و یا سؤالات را فروختند و امسال هم بود اما کنکور امسال به شدت امنیتی بود و تحت شرایط خاص کنترل شده برگزار شد که تقلب در آزمون را تقریبا به صفر می رساند.

منادی اضافه کرد: روز جمعه ای که آزمون کنکور برگزار شد یک تعداد سؤالات بیرون آمد که همه غلط بودند و بعد در ساعت 9:39 اصل سؤالات آمد و این بدلیل این است که بعد از توزیع دفترچه ها ، یک عده غایبند و این سؤالات به خزانه بر می گردد و ممکن است کسی بعد از برگشت سؤالات و دسترسی به آنها ، عکسی گرفته و برای جایی ارسالکند که البته خلاف است و نباید انجام بدهند.

وی گفت: سال قبل که تقلباتی شده بود و وقتی رئیس جدید دکتر پورعباس آمدند مجلس تأکید کرد که دولت در اجرای آزمون کنکور دقت داشته باشد و آقای پور عباس قول دادند و انصافاً هم عمل کردند ، و یک شورایی برای جلوگیری از تقلب تشکیل دادند که از مسئولان دستگاه های اطلاعاتی در آن حضور داشتند و دستگاهی ساختند که نسبت به آن چه که تا به حال وجود داشت هوشمند تر بود و می توانست هر روش تقلبی را شناسایی کند. همچنین سازمان سنجش، 1460 دستگاه از اینها را خرید و 1500 نفر نحوه کار با این دستگاه را آموزش دیدند و این دستگاه می توانست هر کسی در حال رد و بدل پالس است شناسایی کند و تعدادی از تقلب کنندگان هم شناسایی و از آزمون اخراج شدند.

منادی اضافه کرد: قطعاً همیشه تقلب وجود دارد، ما همه دوران تحصیل مشاهده کردیم یک عده درس نمی خوانند و به سراغ تقلب می روند منتهی آزمون امسال نسبت به سال گذشته بسیار امن تر بود و همه دستگاه ها جمع آوری شدند و حتی کسانی که برای تقلب از مرکز به مراکز استانهایی مثل کهگیلویه و بویراحمد و لرستان هم رفته بودند کشف شد و متقلبان از جلسه آزمون محروم شدند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تردید قابلیت اجرایی شدن مصوبات شورای انقلاب فرهنگی در آزمون 1402 هم گفت: ما در بحث کنکور قانون داریم که مجلس در سال 1394 تصویب و شورای عالی انقلاب فرهنگی به مسأله کنکور ورود کرده است و بر این اساس باید به طرف این که معدل دوران دبیرستان مؤثر باشد برویم و قرار است که آزمون 40 درصد از محل دروس دبیرستان باشد و 60 درصد هم دوره های تخصصی و بر طبق این قانون در اوایل سال معلوم می شود که دانش آموزان طبق قانون بدانند سال بعد روش کنکور چگونه است و قرار است به چه روشی برگزار شود.

منادی درباره جذب و استخدام معلمان افزود : امسال 268 هزار معلم کم داریم و تمهیداتی فراهم شده تا کمبود معلم جبران شود و یکی از کارهایی که شده این است که بازنشسته ها را با احراز شرایطی می توانند استفاده کنند و سرباز معلم هایی که در اختیار ستاد کل قرار دارند روزهایی که در آموزش نظامی هستند را به مدت 45 روز در دانشگاه فرهنگیان دوره آموزش معلمی ببیند ولی اساس کار این است که ما معلم باید از دانشگاه فرهنگیان بیاید و رهبری معظم انقلاب هم بر این مسأله تأکید دارد.

وی گفت: البته ماده 28 فرصت خوبی برای بهترین های دانشگاه های ما در آموزش عالی است که فارغ التحصیلان، دانش آموختگان دانشگاه هستند و با معدل های خوب از دانشگاه های برتر می آیند و در آزمون شرکت می کنند و پس از ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های لازم جا معلم می شوند.

منادی اضافه کرد: اساس جذب معلم از کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان است و بخشی از جذب معلمان برای استخدام نه ماده 28 است و نه کنکور بلکه از معلم هایی است که درحال خدمت هستند و بخشی از اینها اگر بتوانند از این آزمون قبول شوند وارد آموزش و پرورش می شوند و این موضوع در دستور کار کمیسیون مجلس است و پس از تصویب نهایی شورای نگهبان به دولت ابلاغ می شود و دولت هم مترصد است که با چنین مصوبه ای اینها را سر و سامان دهد و این عزیزان را تبدیل به وضعیت احسن کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد کمبود معلم فعلا جبران نمی شود و ما برای چهار سال آینده مشکل داریم، سال های گذشته کوتاهی شده اما با این ظرفیت به وجود آمده در چهار سال کمبود معلم به نقطه صفر می رسد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها