مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام :

گلزار شهدا و ورودی شهر ایلام نیازمند جایگذاری تمثال شهدا هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام :

اولین خاستگاه دفاع مقدس در برابر رژیم بعثی در میمک تجلی پیدا کرده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: اولین خاستگاه دفاع مقدس مردم و ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر رژیم بعثی در میمک تجلی پیدا کرده است.
کد خبر: ۱۳۷۲۸۷۱
 به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛  جمال اسدی جلسه هماهنگی تولید سریال «حماسه فاتحان میمک»به باز پس گیری میمک در عملیات ضربت ذوالفقار اشاره کرد و گفت: عملیات ضربت ذوالفقار اولین عملیاتی بود که به صورت ترکیبی از نیروهای نظامی و مردمی، متشکل از نیروهای نظامی و عشایر غیور استان با محوریت حضرت آیت الله حیدری ایلامی اجرا شد که سرلوحه آغاز عملیات های پیروزمندانه دیگری بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران کنگره ۳۰۰۰ شهید استان ایلام، بر کار فرهنگی و رسانه ای در راستای شناساندن دفاع مقدس در استان تاکید داشتند.

وی  خاطر نشان ساخت: در سریال حماسه فاتحان میمک که در استان ایلام تولید خواهد شد، تلاش می شود تا بخشی از رشادت های مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس به منصه ظهور برسد و اثر ماندگاری در حوزه دفاع مقدس در جهت بیان رشادت های مردم استان ایلام تهیه شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این جلسه با بیان اینکه ما و همه مردم استان در کنار دست اندرکاران ساخت سریال فاتحان میمک خواهیم بود، گفت: بایستی زوایای پیدا و پنهان این عملیات از جمله حضور مردم و وحدت فرماندهی و زمان آن، برای نسل امروز تبیین شود.

سردار جمال شاکرمی با بیان اینکه عملیات فتح میمک در زمانی روی داد که سخت در فشار بودیم و همه دنیا در کنار دشمن بعثی، متراکم و فشرده ما را در فشار قرار داده بودند و دشمن بعثی به کشور حمله کرده بود، افزود: این عملیات به لحاظ زمانی در یک موقعیت زمانی خاص و حساس در ابتدای دوران دفاع مقدس انجام شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه ابعاد مختلف این عملیات باید به طور دقیق بررسی شود، ابراز کرد:  ما برای فتح میمک شهیدان ارزشمند و گمنامی را تقدیم کردیم و ما و همه مردم استان در کنار دست اندرکاران ساخت این سریال خواهیم بود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها