دلار امروز در صرافی‌های بانکی به قیمت ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان معامله شد.
کد خبر: ۱۳۷۲۰۳۲

قیمت دلار در صرافی های بانکی چند؟ علت افزایش قیمت دلار در صرافی های بانکی چیست؟ قیمت دلار در نوسان است. دولت برای «کاهش قیمت دلار» چه کاری باید انجام دهد؟ آیا روند افزایشی قیمت دلار طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر نرخ فروش یورو امروز در صرافی‌های بانکی با ۲۰ تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۲۸ هزار و ۶۸۲ تومان معامله شد.

قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۷ هزار و ۴۷۶ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۳۹۷ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۷ هزار و ۴۹۸ تومان و نرخ فروش آن ۲۷ هزار و ۷۴۸ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۸ هزار و ۶۷۳ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۸ هزار و ۹۳۴ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۸۸۱ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۵ هزار و ۷۷۹ تومان معامله شد.

قیمت دلار چرا افزایش یافت؟

تحلیلگران معتقدند که دو خبر موجب افزایش قیمت دلار شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته شاخص ارزی روند افزایشی جدیدی را آغاز کرد. پس از کاهش قیمت‌های مشاهده شده در نرخ دلار طی سه روز پایانی هفته گذشته، دیروز جهت نمودار قیمتی این ارز مجددا صعودی شد.

اسکناس آمریکایی طی روندی کاهشی در روز چهارشنبه ۲۴ فروردین با عقبگرد خود به کانال ۲۷ هزار تومانی در سطوح قیمتی ۲۷ هزار و ۴۸۰ تا ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. اما با شروع بازار در هفته جدید نرخ این ارز به سمت پله‌های هفتم و هشتم کانال مذکور حرکت کرد.

شنیده‌ها از فضای مرکزی بازار ارز تهران در روز گذشته حاکی از آن است که خریداران بازار در حال قدرت‌نمایی بوده و احتمالاتی از بازگشت قریب‌الوقوع و مجدد قیمت دلار به کانال 28 هزار تومانی نیز توسط فعالان ارزی مطرح می‌شد.

در این میان معامله‌گران افزایشی نیز با بالا بردن حجم سیگنال‌های پرابهام در گفت‌وگو‌های کف بازار در جهت تشدید روند افزایشی جدید تلاش می‌کردند.

تحلیلگران سیاسی-اقتصادی بازار ارز تهران اما افزایش قیمت مشاهده شده در نرخ دلار را در راستای دو عامل «تکذیب خبر آزادسازی دارایی 7 میلیارد دلاری ایران توسط سران کشور آمریکا» و همچنین «تغییر فاز سیگنال‌های موجود حول محور مذاکرات هسته‌ای وین» می‌دانند.

قیمت هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار روز گذشته با 330 تومان افزایش قیمت به رقم 27 هزار و 880 تومان رسید.

دیروز شنبه 27 فروردین قیمت دلار در بازار سبزه میدان تهران تحرکات افزایشی جدیدی را از خود به نمایش گذاشت.

در ابتدای معاملات بازار روز گذشته دلار فعالیت خود را در نرخ 27 هزار و 550 تومان آغاز کرد اما اندکی پس از شروع معاملات، نرخ‌های ارائه شده جهت فروش اسکناس آمریکایی توسط فعالان ارزی افزایش یافت.

در صبح روز گذشته قیمت دلار با یک پله افزایش نسبت به نرخ شروع بازار به سطح قیمتی 26 هزار و 550 تومان رسید.

در حوالی ظهر روز گذشته نیز نرخ این ارز مجددا یک پله دیگر افزایش یافت و دلار ظهر روز شنبه در پله هفتم کانال 27 هزار تومانی معامله شد.

این پایان کار روند افزایشی دلار در روز گذشته نبود و جهت نمودار نرخ این ارز تا پایان روز گذشته همچنان صعودی ماند. روند افزایشی دلار بازار تهران در بازار کشور‌های همسایه نیز مشاهده شد.

دلار در بازار هرات دیروز با ترک کانال 26 هزار تومانی به سطوح اولیه کانال 27 رسیدو همچنین دلار بازار سلیمانیه نیز دیروز در پله هشتم کانال 27 معامله شد.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان سیاسی- اقتصادی بازار تهران شروع روند افزایشی آغاز شده در روز گذشته را به‌دلیل انتشار اخبار و سیگنال‌های پرابهام در روز‌های گذشته می‌دانند.

این افراد علت اصلی کاهش قیمت دلار در روز چهارشنبه هفته پیش را انتشار اخباری مبنی بر آزادسازی منابع دلاری ایران در بانک‌های خارجی خواندند.

این در حالی است که روز گذشته ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در جمع خبرنگاران گفت: گزارش‌های منتشر شده در زمینه آزادسازی دارایی‌های ایران در حساب‌‌های مسدود شده در کشور‌‌های طرف سوم (طرف سوم تحریم‌های آمریکا) نادرست هستند. نه شرکای ما این پول‌‌ها را به ایران داده‌‌اند و نه آمریکا انتقال این پول‌‌های بلوکه شده را مجاز یا تایید کرده است. از سوی دیگر اخبار منتشر شده حول محور مبحث حذف نام سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی نیز حاکی از آن است که هنوز توافقی در این زمینه صورت نگرفته و همین امر نیز توانسته انتظارات فعالان بازار از آینده نرخ را افزایشی کند. البته در شرایط کنونی هنوز بسیاری از معامله‌گران معتقدند در نهایت شانس حصول یک توافق از عدم موفقیت آن بیشتر است.

قیمت دلار در صرافی ها افزایش یافت

بعدازظهر امروز قیمت دلار در معاملات با افزایش ٢٧٠ تومانی در صرافی ها و با صعود ١٣٠ تومانی در صرافی ملی روبرو شد.

اقتصاد آنلاین نوشت: هر چند دلار صبح امروز را با نوسانات کاهشی آغاز کرد اما این اسکناس در ادامه معاملات افزایش ٢٧٠ تومانی را در صرافی ها تجربه کرد.

کانون صرافان نیز دلار را ٢٧ هزار و ٨٨۶ تومان برای خرید و ٢٨ هزار و ١٨۴ تومان برای فروش قیمت گذاری کرده است. این کانون روز گذشته، قیمت دلار را ۲۷ هزار و ۶١۵ تومان برای خرید و ٢٧ هزار و ٨٣۴ تومان برای فروش اعلام کرده بود که در معاملات امروز افزایش قیمتی نزدیک به ٢٧٠ تومان را در قیمت خرید این اسکناس نشان می‌دهد.

یورو در صرافی‌ها ٢٩ هزار و ۶٠ تومان برای خرید و ۲۹ هزار و ٣۶٠ تومان برای فروش قیمت خورده است. آخرین قیمت روز گذشته یورو در صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۶٨۵ تومان برای خرید و ٢٩ هزار و ٩ تومان برای فروش بود که افزایش قیمتی در حدود ٣٨٠ تومان را در قیمت خرید آن نشان می‌دهد.

همچنین در صرافی ملی، دلار با قیمت ۲۷ هزار و ٢۴٧ تومان برای فروش و ۲۶ هزار و ٩٧۶ تومان برای خرید معامله می‌شود. روز گذشته، دلار در این صرافی ۲۷ هزار و ١١٩ تومان برای فروش و ۲۶ هزار و ٨۴٩ تومان برای خرید قیمت خورده بود که افزایش قیمتی نزدیک به ١٣٠ تومان را در قیمت خرید آن نشان می‌دهد.

یورو نیز در این صرافی، ۲۸ هزار و ۵٩٧ تومان برای فروش و ۲۸ هزار و ٣١٢ تومان برای خرید قیمت خورده است که نسبت به قیمت آن در روز معاملاتی گذشته، معادل ۲۸ هزار و ۵٠۶ برای فروش و ۲۸ هزار و ٢٢٣ برای خرید افزایش قیمتی نزدیک به ٩٠ تومان را تجربه می‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها