امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۷ هزار و ۷۲۷ تومان است.
کد خبر: ۱۳۷۱۷۴۴

قیمت دلار در صرافی ملی ایران چقدر شد؟ قیمت دلار افزایش یافت. ریزش یک هفته‌ای قیمت دلار یک شبه افزایش یافت. پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده چگونه خواهد بود؟  نتایج مذاکرات وین چه تاثیری بر قیمت دلار خواهد گذاشت؟


به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز (۱۰ تیر ۱۴۰۱) هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۷ هزار و ۷۲۷ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۲۸ هزار و ۶۵۳ تومان به فروش می‌رسد.

قیمت روز ارز در صرافی ملی ایران

نام ارز قیمت (تومان)
دلارآمریکا 27.727
یورو 

28.653

پوند انگلیس 39.558
لیر ترکیه  1.900
یوان چین  4.835
دینار عراق  22
روبل روسیه 565

خبر بد برجام برای قیمت دلار

اقتصاد نیوز نوشت: ارزیابی نا امید کننده انریکه مورا از روند مذاکرات باعث شد که دلار آرایش صعودی به خود بگیرد.

مذاکرات فشره این بار به صورت موقت در دوحه برگزار شد . مذاکراتی که البته نه در فرمت ۴+۱ بلکه به صورت غیر مستقیم میان ایران و آمریکا و با میانجیگری اتحادیه اروپا انجام شد و قرار بود پس از توافق در قطر، مذاکرات نهایی در وین دنبال شود. دیشب مذاکرات دو روزه در قطر به پایان رسید.

مورا در توییتی نوشت: دو روز مذاکرات فشرده در دوحه درباره برجام. متأسفانه، هنوز پیشرفتی که تیم اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده این مذاکرات نسبت به آن امیدوار بود، به دست نیامده است.

قیمت دلار در صرافی ملی امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۹

قیمت فروش دلار آمریکا امروز در صرافی بانک ملی ایران در مقایسه با نرخ اعلام شده در روز گذشته، ۲۷,۷۱۱ (بیست و هفت هزار و هفتصد و یازده تومان) اعلام شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

بر این اساس، قیمت خرید دلار آمریکا ۲۷,۴۳۶ (بیست و هفت هزار و چهارصد و سی و شش تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۷۱۱ (بیست و هفت هزار و هفتصد و یازده تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۸,۳۵۷ (بیست و هشت هزار و سیصد و پنجاه و هفت تومان) و قیمت فروش یورو ۲۸,۶۴۲ (بیست و هشت هزار و ششصد و چهل و دو تومان) است.

قیمت دلار در بازار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۹

امروز در بازار متشکل قیمت دلار نسبت به روز گذشته افزایش را تجربه کرد و با ۲۵ تومان رشد، ۲۷,۵۹۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و نود ) تومان نرخ گذاری و معامله شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت دلار در بازار متشکل امروز افزایش را تجربه کرد.

قیمت دلار در بازار متشکل، امروز به ۲۷,۵۹۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و نود ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۹ درصدی داشته است.

قیمت دلار یک روزه رکورد زد؟

ریزش یک هفته‌ای قیمت دلار، یک شبه جبران شد و قیمت دلار به قبل از سفر دیپلمات اروپایی و آغاز مذاکرات دوحه برگشت. چه چیزی ترمز قیمت‌ها در بازار ارز را می‌کشد؟

قیمت دلار در صرافی ملی ایران چند؟ | جدول قیمت دلار صرافی ملی

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای هفته جاری قیمت دلار از قله قیمتی خود پایین آمد و به کف کانال ۳۰ هزار تومان رسید. دلار هرات اما ریزش بیشتر را تجربه کرد و حتی به کانال میانی ۲۸ هزار تومان هم رسید.

اما دو خبر روند بازار ارز را تغییر داد. اول بیانیه گروه هفت علیه برنامه هسته‌ای ایران و دوم پایان مذاکرات دوحه. آن هم در شرایطی که مقامات اروپایی این مذاکرات را چندان امیدوارکننده توصیف نکردند.

همین خبر کافی بود تا روز گذشته یعنی ۹ تیرماه، روند بازار صعودی شود و قیمت دلار به هفته گذشته برگردد. درست قبل از مطرح شدن مذاکرات برجام.

ابتدا دلار هرات روند صعودی خود را آغاز کرد و بعد دلار در بازار تهران افزایش قیمت پیدا کرد. با مطرح شدن مذاکرات هسته‌ای در دوحه این امیدواری ایجاد شده بود که ترمز دلار کشیده شود و حتی برخی از کارشناسان امیدوار بودند بازار، رنگ دلار ۲۷ و ۲۸ هزار تومانی را به خود ببیند.

امیدواری تازه برای قیمت دلار

آغاز دوباره مذاکرات هسته‌ای تنها خبری بود که توانست ترمز بازار را بکشد و حالا که مذاکرات بی‌نتیجه مانده، بسیاری نگران ادامه مسیر دلار هستند. البته مقامات ایرانی و اروپایی حاضر در مذاکره اعلام کرده‌اند مذاکرات هسته‌ای در وین ادامه پیدا می‌کند.

خبری که امیدواری به ادامه مذاکرات را تشدید می‌کند اما ضمانتی وجود ندارد که این مذاکرات به نتیجه برسد.

روز گذشته سازمان ملل از ایران و آمریکا خواست به برجام برگردند و از آمریکا خواست تحریم‌های علیه ایران را متوقف کند. اما مساله مهم این است که این اخبار نمی‌تواند بر روند قیمت دلار در بازار تاثیری بگذارد.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد حتی در اواسط هفته گذشته که مساله مذاکرات هسته‌ای داغ بود، تقاضای خرید دلار در بازار بالا بود. اقدامی که نشان می‌داد مردم خبر مذاکرات را فرصت مناسبی برای خرید دیده‌اند و همچنان منتظر افزایش قیمت دلار هستند.

از طرفی معامله‌گران حرفه‌ای، خریدار دلار بودند اما به سختی و با اکراه دلارهای ۳۰ هزار تومانی خود را به مردم می‌فروختند. اقدامی که به گفته تحلیلگران،‌ نشان از این داشت که بازار مذاکرات برجام را جدی نگرفته و همچنان میل به افزایش دارد.

روز گذشته همزمان با نوسانات قیمت در بازار، رئیس کل بانک مرکزی دوباره تاکید کرد منابع ارزی بانک مرکزی بسیار خوب است و خوشبختانه صادرکنندگان در زمینه قیمت توافقی فروش ارز قدم‌های خوبی برداشته‌اند. این چهارمین مرتبه طی دو ماه گذشته است که علی صالح‌آبادی بر وجود ذخایر ارزی بانک مرکزی تاکید می‌کند. به نظر می‌رسد که صالح‌آبادی امیدوار است با این سخنان مسیر بازار را تغییر دهد.

قیمت دلار چه می‌شود؟

اما قیمت دلار در روزهای آینده چه می‌شود؟ در هفته‌ای که گذشت، تمام پیش‌بینی تحلیلگران حول نتیجه یا عدم نتیجه مذاکرات هسته‌ای بود و آنها معتقد بودند روند مذاکرات مسیر بازار ارز را مشخص می‌کند.

فعلا مذاکرات هسته‌ای نه تنها به نتیجه نرسیده، بلکه متوقف شده است. پس احتمالا هفته پیش رو هفته جالبی برای قیمت دلار نباشد. به خصوص که برخی از منابع خبری آمریکایی گفته‌اند ممکن است آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند. در این شرایط تنها موردی که می‌تواند ترمز دلار را بکشد یا از سرگیری مذاکرات وین است و یا اینکه دولت به نحوی بازار را کنترل کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها