هفتمین دوره رقابت‌ های پومسه قهرمانی آسیا

تیم ملی پومسه ایران سوم شد اما از دریافت جام خودداری کرد

تیم ملی پومسه ایران در اعتراض به عملکرد کمیته برگزاری هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا از رفتن روی سکو و دریافت جام سومی این رقابت‌ها خودداری کرد.
کد خبر: ۱۳۷۰۹۹۷

به گزارش جام جم آنلاین، هفتمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا امروز(پنج‌شنبه) با حضور ۱۵۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در سالن «هوبان» شهر چانچئون برگزار شد که تیم ملی ایران در نهایت با یک طلا، شش نقره و سه برنز به کار خود پایان داد.

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا برخلاف دستورالعمل برگزاری که پیش‌تر به کشورهای شرکت کننده ارسال شده بود، یک نشان طلای کشور چین تایپه که در یک رده تنها شرکت کننده آن بخش بود را در جدول توزیع مدال‌ها محاسبه کرد. تصمیم اشتباهی که باعث شد تیم ایران سکوی نایب قهرمانی را از دست داده و بعد از کره جنوبی و چین تایپه در جای سوم قرار بگیرد.

این اتفاق موجب اعتراض رییس فدراسیون تکواندو شد. با تصمیم ساعی تکواندوکاران کشورمان که موفق به کسب مدال در این رقابت‌ها شده بودند، ابتدا از رفتن روی سکو خودداری کردند ولی در ادامه با نظر او ملی پوشان ایران مدال‌های خود را روی سکو دریافت کردند، ولی تیم ملی کشورمان از دریافت جام سومی رقابت‌های قهرمانی آسیا خودداری کرد و روی سکوی قهرمانی نرفت.

ضمن این که احمد اخلاقی به عنوان بهترین مربی و مرجان سلحشوری که در بین بهترین‌ها حضور داشتند، از دریافت جوایز خودداری کردند.

مسئولان فدراسیون تکواندو کشورمان اعتراض خود را به صورت رسمی به اتحادیه تکواندو آسیا ارائه داده و خواستار رسیدگی فوری شدند.

مدال آوران تیم ملی کشورمان:

مدال طلا: دو نفره تیمی بالای ۳۰ سال- فرهمند و بهشتی

مدال نقره: تیمی سه نفره بالای ۳۰ سال- علی نادعلی - حسین بهشتی - اکبر فروزان

مدال نقره: انفرادی رده سنی بالای ۳۰ سال- علی ناد علی

مدال نقره: انفرادی رده سنی زیر ۳۰ سال- مرجان سلحشوری

مدال نقره: انفرادی رده سنی بالای ۳۰ سال- آتوسا فرهمند

مدال نقره: انفرادی رده سنی زیر ۶۵ سال- نادر خدامرادی

مدال نقره: دو نقره زیر ۳۰ سال- صادقی - مهربان

مدال برنز: ابداعی رده سنی بالای ۱۷ سال - یاسمن لیموچی

مدال برنز: ابداعی رده سنی بالای ۱۸ سال - مرتضی زنده دل

مدال برنز: استاندارد رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال - یاسین زندی

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها