مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران خبر داد

صدور هشدار زرد باد شدید در پایتخت | تهرانی‌ها فردا مراقب باشند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

جو پایدار در غالب نقاط کشور | رگبار پراکنده و گرد و خاک در برخی استان‌ها طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه برای غالب نقاط کشور طی پنج روز آینده جوی پایدار پیش بینی می‌شود، از رگبار پراکنده در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و نیز نفوذ پدیده گرد و غبار در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۰۲۶۲

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طی پنج روز آینده برای غالب نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: امروز در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید و روز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، دوشنبه با عبور موج تراز میانی جو از روی کشور در برخی مناطق استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال شرق، شرق و ارتفاعات البرز به ویژه در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده، احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین درباره وضعیت جوی کشور در روز سه‌شنبه این را هم گفت که طی این روز برای ارتفاعات البرز و بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب شرق رگبار پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه نفوذ پدیده گرد و غبار برای استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز و با توجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور دور از انتظار نیست، ادامه داد: از جمعه تا یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق، به ویژه در منطقه زابل، جنوب شرق و دامنه‌های البرز شرقی و دوشنبه در اغلب نقاط کشور افزایش سرعت وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به گفته وی، امروز خلیج فارس و از جمعه تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ خردادماه) صاف و در بعضی ساعت‌ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه (۲۹ خردادماه) نیز صاف و در بعضی ساعت‌ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ خردادماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان و شهر کرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد طی امروز (۲۷ خرداد ماه) و شهرکرد با دمای ۹ درجه سانتیگراد طی فردا (۲۸ خرداد ماه) سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها