مدیر کل شیلات هرمزگان گفت:توسعه و مديريت مناسب زيستگاههاي مصنوعي مي‌تواند به عنوان يك سرمايه‌‌‌گذاري پایدار به حساب آيد.
مدیر کل شیلات هرمزگان گفت:توسعه و مديريت مناسب زيستگاههاي مصنوعي مي‌تواند به عنوان يك سرمايه‌‌‌گذاري پایدار به حساب آيد.
کد خبر: ۱۳۷۰۱۰۸

هرمزگان-جام جم انلاین-مدیر کل شیلات هرمزگان گفت:توسعه و مديريت مناسب زيستگاههاي مصنوعي مي‌تواند به عنوان يك سرمايه‌‌‌گذاري پایدار به حساب آيد.

 

عبدالرسول دریایی در مراسم به اب اندازی نخستین زیستگاه مصنوعی ابزیان در خلیج فارس افزود:

طرح حفاظت و توسعه زیستگاههای مصنوعی آبزیان جهت احیاء ، ترمیم و حفاظت از زیستگاهها و محیط های طبیعی ،برداشت قانونمند و توسعه پایدار است گفت: امكان صيد مستمر از دريا،زمينه ساز اشتغالزايي ، رونق صنايع جنبي وپسين و پيشين مرتبط ،امكان تجديد نسل و بهره‌برداري مداوم و پايدار آبزیان،ثبات شغلي صيادان ، افزايش ميزان صيد و در آمد سالانه و در نتيجه بهبود وضعيت معيشتي صيادان،حفظ و ارتقای جايگاه آبزيان و رسيدن به مصرف و سفره هموطنان بعنوان يك منبع پروتئيني، بهبود زمينه‌هاي صادرات و ارزآوري آبزيان،بازسازي ذخاير آبزيان و ... از اهم اهداف این طرح است.

 

 دریایی با اشاره به اینکه زیستگاههای طبیعی اکوسیستمی از اجتماعات زنده جانوری و گیاهی است و فعالیت و دستکاری انسان تغییرات اساسی و پایه ای روی عملکرد اکولوژیک آن داشته است عنوان کرد: این زیستگاهها در دریا بعنوان محل مناسبی برای انواع آبزیان مثل اسفنج ها ، مرجانها ، شقایق و تپه های سنگی است که محیط مناسبی برای رشد و تغذیه آبزیان ایجاد می کنند .


وی گفت: در طول زمان تغییرات طبیعی و بخصوص دستکارهای انسانی خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و زیستگاه طبیعی وارد کرده است که حتی بعضی از آبزیان در خطر انقراض قرار گرفته است که نیاز است از این گونه ها حفاظت و برای احیا دوباره نیاز به ایجاد زیستگاههای مناسب دارد .


دریایی افزود :توسعه و مديريت مناسب زيستگاههاي مصنوعي مي‌تواند به عنوان يك سرمايه‌‌‌گذاري پایدار به حساب آيد ک ه با وضعیت فعلی زیستگاههای طبیعی آبزیان، بسيار ضروري و حياتي است و خوشبختانه با سفر پرخیرو برکت رئیس جمهور محترم به استان و حمایت های استاندار و پیگیری شیلات استان و حمایت های علمی و تحقیقاتی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان گام های خوبی در این خصوص برداشته شده است که امید را دوباره در دل صیادان و بهره برداران زنده کرده است.

 

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه با بهره مندی از بالغ بر هزار فروند شناور صیادی و بیش از ۸۰ هزار تن صید سالانه توانسته ۲۹ درصد صید استان را به خود اختصاص دهد گفت: این شهرستان رتبه اول در ارزش صید و رتبه دو میزان صید در استان را داراست‌.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها