رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی هرمزگان مطرح کرد:

اختلافات تجاری فعالان اقتصادی باید در اتاق بازرگانی رفع شود

title
رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: بر این اعتقاد هستیم که اختلافات تجاری و مسائل حقوقی فعالان اقتصادی باید درون اتاق و توسط مرکز داوری اتاق بازرگانی هرمزگان حل و فصل شود.
کد خبر: ۱۳۷۰۱۰۶

هرمزگان-جام جم انلاین-رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: بر این اعتقاد هستیم که اختلافات تجاری و مسائل حقوقی فعالان اقتصادی باید درون اتاق و توسط مرکز داوری اتاق بازرگانی هرمزگان حل و فصل شود.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، مرتضی کناری زاده در جلسه ای با حضور معاونت شورای حل اختلاف دادگستری کل استان هرمزگان با بیان اینکه مرکز داوری از ظرفیت بسیار خوبی از حیث قوانین و مقررات ، آئین نامه و با در اختیار داشتن داوران مجرب برخوردار می باشد، اظهار داشت: انتظار می رود در راستای قانون اصلاح پاره ای از قوانین دادگستری شرایطی فراهم شود که کلیه اختلافات تجاری و فعالین اقتصادی به مرکز داوری اتاق بازرگانی ارجاع شود.

 

وی افزود: بر اساس این مقرره قانونی محاکم می توانند از ظرفیت داوری مرکز داوری و کارشناسی اتاق بازرگانی جهت رسیدگی به اختلافات تجاری استفاده نمایند.

 

در ادامه این نشست مظفر حمزه ای معاونت شورای حل اختلاف دادگستری کل هرمزگان افزود: مرکز داوری اتاق بازرگانی با توجه به پشتوانه قانونی و سازمانی بودن آن ظرفیت بسیار خوبی جهت میانجیگری و داوری و حل و فصل اختلافات تجاری در استان است.

 

شوی افزود: از این ظرفیت باید برای کاهش آمار ورودی پرونده به دادگستری و حل و فصل آن به روش غیر قضایی استفاده شود و قطعا قوه قضائیه از هرگونه اقدامی که در راستای حل و فصل اختلافات به روش غیر قضایی و با کیفیت باشد و اختلافات مردم حل و فصل گردد، استقبال می نماید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها