گفت‌وگوی اختصاصی با پروفسور پل پیلار عضو پیشین شورای اطلاعات ملی آمریکا

ایران هسته‌ای را باید بپذیریم

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی امروز در پیامی با انتقاد از اقدام کشورهای غربی در ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس، به موضع‌گیری تندی علیه آن ها پرداخت.
کد خبر: ۱۳۶۹۹۱۵

‌به گزارش جام جم آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین امروز دوشنبه در پیامی توییتری از اقدام کشورهای غربی طرف ایران در توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در این خصوص نوشت: بحران دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی «ساختگی» بود. صادقانه نمی توانم درک کنم که چرا شرکت کنندگان غربی در گفتگوهای وین درباره برجام (مذاکرات برچیدن تحریم های ضدایرانی) تصمیم گرفتند با ارائه قطعنامه درباره ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، مذاکرات را بیشتر به خطر بیندازند.

این در حالیست که وی پیشتر نیز اعلام کرده بود که معتقد است به رغم قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ضد ایران، کماکان شانس احیای برجام وجود دارد.

میخائیل اولیانوف گفته بود: همیشه شانس (احیای برجام) وجود دارد. قطعاً زود است که بگوییم این توافق از بین رفته است. این (توافق) در شرایط بن بستی قرار دارد که به احتمال فراوان بعد از تصویب قطعنامه نابخردانه و غیرسازنده شورای حکام آژنس علیه ایران این وضعیت تا مدت مشخصی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که دیپلمات‌های حاضر در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب اعلام کردند که قطعنامه مورد حمایت آمریکا در انتقاد از ایران به تصویب رسید.

گفته شده روسیه و چین به این قطعنامه رأی منفی دادند و این قطعنامه پس از رأی‌ گیری با ۳۰ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از سوی هند، لیبی و پاکستان به تصویب رسید.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها