جاماندگان سهام عدالت | ثبت نام جاماندگان سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت بهزیستی

جاماندگان سهام عدالت بخوانند | جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش بهزیستی چه کنند؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص جاماندگان سهام عدالت که زیر پوشش این سازمان قرار دارند، گفت: همه مددجویان زیرپوشش سازمان بهزیستی دارای سهام عدالت خواهند شد، اما قرار نیست به هیچ عنوان به جایی مراجعه کنند، زیرا سازمان بهزیستی اسامی افراد را با اطلاعات دقیق در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده است.
کد خبر: ۱۳۶۹۸۵۵

جاماندگان سهام عدالت توجه کنند | جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش بهزیستی چه کنند؟

 

در دوره ای قسمتی از ارزش سهام برخی از شرکت ها تحت عنوان طرح سهام عدالت به مردم بخشیده شد . اما در همون زمان نیز افرادی از ثبت نام بازماندند و اینگونه اولین گروه از جاماندگان سهام عدالت تشکیل شد. اما مبحث سهام عدالت پس از گذشت چند سال دوباره داغ شد و به طبع آن جاماندگان سهام عدالت نیز پیگیر احقاق حق خود شدند. اما بجز گروه ابتدایی افراد دیگری هم در گروه جاماندگان سهام عدالت قرار گرفتند. حالا جاماندگان سهام عدالت باید چه کنند؟ دولت برای جاماندگان سهام عدالت چه برنامه ای دارد؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، سید مرتضی حسینی با بیان اینکه همه مددجویان زیرپوشش سازمان بهزیستی دارای سهام عدالت خواهند شد، گفت: طبق قانون سهام عدالت باید با اولویت اقشار ضعیف و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی به افراد تعلق گیرد، در این مورد سازمان بهزیستی جلسه‌ای را با سازمان خصوصی برگزار و آمار‌ها را در این زمینه به روز رسانی کرد و بر این اساس همه مددجویان سازمان بهزیستی سهام عدالت می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ۶ میلیون و ۹۲۸ هزار مددجو زیر پوشش سازمان بهزیستی قرار دارد، افزود: این درحالیست که حدود ۷۰ درصد از این افراد (چهار میلیون و ۸۰۶ هزار نفر) در حال حاضر سهام عدالت دارند و حدود ۲ میلیون و ۲۵ هزار نفر، جزو جاماندگان سهام عدالت هستند یا قبلا زیر پوشش سازمان بهزیستی نبوده‌اند که باتوجه به پیگیری‌های انجام شده همه این افراد سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: قرار نیست جاماندگان سهام عدالت به هیچ عنوان به جایی مراجعه کنند، زیرا سازمان بهزیستی اسامی افراد را با اطلاعات دقیق در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده و به محض اینکه سازمان خصوصی‌سازی کار‌های قانونی و اداری آن را انجام دهد مستقیما برای افراد جامانده سهام عدالت برقرار می‌شود.

حسینی با بیان اینکه مقرر است مرجع اعلام اخبار در مورد سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی باشد، بیان کرد: مطالبه سازمان بهزیستی این است که افرادی که سهام عدالت نگرفته‌اند و قرار است از این پس به آن‌ها سهام تخصیص یابد، برمبنای ارزش روز به آن‌ها سهام داده شود.

وی تاکید کرد: گاهی افراد سودجویی هستند که به جاماندگان سهام عدالت مراجعه می‌کنند و به آن‌ها پیامک می‌زنند که برای ثبت‌نام سهام عدالت باید مبلغی را به حساب‌شان واریز کنند، این درحالیست که هیچ ثبت‌نامی صورت نمی‌گیرد، زیرا سازمان بهزیستی به صورت متمرکز همه اقدامات در این زمینه را انجام داده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد: فراخوان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان از خرداد

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا پورابراهیمی گفت: مجموعاً ۱۸ میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند که واگذاری سهام بعد از خرداد ماه یعنی اواسط سال طی فرآیندی صورت می‌گیرد.

به گفته او، «البته ابتدا مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر، کارگران فصلی در اولویت واگذاری سهام عدالت قرار می‌گیرند و بعد از آن نوبت به سایر دهک‌های کم برخوردار می‌رسد.»

آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس سوم اسفند پارسال گفت: کمیسیون اقتصادی بیش از یک سال است به موضوع تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت پرداخته و حتی دفتر مقام معظم رهبری هم پیگیر بوده‌ است.

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیش‌تر گفته بود، « هم‌اکنون جمعیت بسیار زیادی از جاماندگان سهام عدالت، تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند. تقریباً حدود ٢ میلیون و ۵٠٠ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و یک میلیون و ۵٠٠ هزار نفر هم در مجموعه سازمان بهزیستی هستند و باید برای این دو بخش تصمیم‌گیری شود.»

تکذیب آغاز ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

به گزارش جام جم آنلاین، محمد باغستانی امروز (جمعه) در گفتگو با ایرنا از ثبت‌ نام بیش از ۱۵۰ هزار نفر در سامانه سجام طی نخستین ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: اقدامات مختلفی در دستور کار سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار گرفت که لازمه انجام این تصمیمات جدید، ثبت‌نام سهامداران در سامانه سجام است. تحت تاثیر چنین اتفاقی تعداد ثبت‌نام کنندگان در این سامانه از رقم ۴۰ میلیون سهامدار عبور کرد.

وی با اشاره به قانون بودجه سال ١۴٠١ مبنی بر الزام ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار برای پرداخت سود سهام خود از طریق سامانه سجام در سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: زیر ساخت‌های فنی و سخت افزاری این امر مهیا شده است، اما سهامداران باید هر چه سریع‌تر در این سامانه ثبت‌نام کنند تا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بتواند امسال سود ناشران را از طریق اطلاعات سامانه سجام پرداخت کند.

باغستانی با بیان اینکه سال گذشته ۲۹۰ شرکت سود سهام خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام پرداخت کردند، گفت: از ابتدای امسال هشت شرکت سود سهام خود را از طریق این سامانه پرداخت کرده‌اند و پنج شرکت نیز در مراحل تکمیل مدارک و فرایندهای اجرایی پرداخت توزیع سود خود از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار دارند.

جاماندگان سهام عدالت توجه کنند | جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش بهزیستی چه کنند؟

تکمیل زنجیره پرداخت سود سهام

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش کارشناسان و متخصصان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت سود سهامداران حقوقی شرکت‌ها نیز فراهم شده است تا زنجیره پرداخت سود سهام شرکت‌ها تکمیل شود.

وی با بیان اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سود ۹۴ درصد سهامداران شرکت پلیمر آریا ساسول را روز چهارشنبه گذشته پرداخت کرد، گفت: برای نخستین بار سود سهامداران حقوقی یک شرکت شامل صندوق‌های سرمایه گذاری، سبدگردان ها و .. از طریق سمات به حساب آنها واریز شد.

باغستانی افزود: سهامدارانی که سود شرکت پلمیر آریا ساسول به حساب آنها واریز نشده است، می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام، سود خود را از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دریافت کنند.

تحقق یکی از آرزوهای دیرینه سهامداران

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه یکی آرزوهای دیرینه سهامداران بازار سرمایه به زودی برطرف می‌شود، گفت: دریافت سود سنواتی شرکت‌ها یکی از دغدغه ها و مطالبات اصلی سهامداران در طول سال‌های اخیر بود که خوشبختانه این شرکت زیرساخت‌های فنی لازم را برای رفع این مشکل فراهم کرده است.

وی با اشاره به نامه سازمان بورس و اوراق بهادار به همه ناشران بازار سرمایه مبنی بر اجرایی شدن فرآیند پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران (سودهای رسوب شده) اضافه کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی این آمادگی را دارد که سودهای سنوات گذشته شرکت‌ها را دریافت و به حساب سهامداران واریز کند که به طور حتم این موضوع منجر به افزایش رضایتمندی سهامداران خواهد شد.

تکذیب آغاز ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز ثبت‌نام مشمولان جدید سهام عدالت را تکذیب کرد و اظهار داشت: هنوز ساز و کار و فرآیندهای اجرایی این طرح مشخص نشده است، به طوری‌که واجدین شرایط باید منتظر اطلاعیه‌های رسمی مراجع ذیصلاح در این زمینه باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در روزهای اخیر برخی افراد سودجو با اعلام آغاز ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت، مبالغی را از افراد دریافت کرده‌اند که آنها نباید در دام این گونه کلاهبرداران گرفتار شوند.

باغستانی گفت: سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) با هدف ایجاد سامانه ای یکپارچه، فراگیر و ارائه خدمات مطلوب به سهامداران بازار سرمایه راه اندازی شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها