title
نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بندرعباس برپا گردید.
کد خبر: ۱۳۶۹۳۰۳

 

هرمزگان-جام جم انلاین-نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بندرعباس برپا گردید.

 

 مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در مراسم برپایی این نمایشگاه گفت: بیش از 150 غرفه در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه صنایع دستی و پوشاک، صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی در این نمایشگاه حضور دارند.

دوستی افزود: اصلی‌ترین کاری که در روزهای آغازین دولت جدید دنبال شده، ایجاد بازارهای جدید برای عرضه محصولات تولیدی در صنایع خرد و خانگی بود؛ چرا که معتقدیم اگر بتوانیم خلق بازار کنیم تولید خود به خود افزایش پیدا خواهد کرد و می‌تواند ضریب اشتغال را افزایش دهد.


وی با اشاره به اینکه گرمای هوا عامل مهمی در کاهش فروش صنایع دستی مرتبط با حوزه گردشگری می‌شود، بیان داشت: برخی از مشاغل ما متکی به گردشگری هستند که در فصل تابستان با مشکل مواجه می شوند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: به طور معمول در فصل تابستان یک پیش‌بینی افت شغلی را خواهیم داشت و بنابراین ایجاد نمایشگاه‌ها می‌تواند به ما کمک کند.


دوستی گفت: در مشاغل خرد اگر دولت بخواهد یک برنامه مشخص حمایتی در نظر بگیرد، وام‌هایی با سود کم اصلی‌ترین و نخستین هدف دولت است که به دنبال اصلاحاتی در این زمینه هستم.


وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که از محل کمک‌های فنی و اعتباری دولت بتواند بخشی از سود مربوط به وام‌های مشاغل خرد و خانگی را تامین کند که این امر یک موتور حرکتی برای تولید و اشتغال در استان هرمزگان است.


جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان نیز گفت: نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی از 17 خرداد ماه برپا شده و تا 22 خردادماه 1401 دایر است.

 

تراهی افزود: این نمایشگاه شرایطی را فراهم کرده تا 150 غرفه ‌در گروه های اصلی صنایع غذایی، صنایع دستی و سنتی، پوشاک و منسوجات و خدمات جانبی، محصولات، کالاها و خدمات خود را در معرض بازدید عموم قرار دهند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان ادامه داد: از موارد برجسته این رویداد حضور راهبران شغلی در نمایشگاه صنایع دستی و استقرار میز خدمت اشتغال و ارائه برنامه های عملیاتی سال 1401 اشتغال کمیته امداد استان هرمزگان بوده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها