title
طرح گازرسانی به نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی آریان و خط انتقال گازِ به روستاهای زنجان و ماهنشان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۳۶۷۴۰۴

به گزارش جام جم آنلاین زنجان ؛ طرح گازرسانی به نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی آریان و خط انتقال گازِ روستاهای جنوب غربی زنجان و غرب شهرستان ماهنشان با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار، یک ماه زودتر از زمانبندی تعیین شده با حضور معاون امور عمرانی استاندار زنجان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 معاون امور عمرانی استاندار زنجان در مراسم افتتاحیه این طرح گفت: برای جلوگیری از قطعی برق در تابستان، هدف‌گذاری امسال استان زنجان تحویل ۳۵۰ مگاوات برق به شبکه برق کشور است.

شعاعی با اشاره به وجود مشکلات قابل توجهی از جمله وجود معارضین و بحث قرارداد در مسیر اجرای این طرح؛ از تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته برای اجرای زودتر از موعد مقرر این پروژه قدردانی کرد و گفت: این اقدام گامی موثر در توسعه اقتصادی استان است.

در ادامه مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در تشریح روند اقدامات گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی آریان زنجان گفت: با هدف افزایش دامنه پایداری و استمرار تامین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی آریان زنجان؛ پروژه احداث خط لوله۲۰ اینچ ارتباطی از خط لوله ۴۸ اینچ دوم آذربایجان و انشعاب خط ۱۲ اینچ انتقال تا این نیروگاه؛ تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

سلیمانی نژاد افزود: مهندسین و پیمانکاران اجرایی این شرکت با صرف تمام توان خود از ششم فروردین‌ماه؛ نسبت به تکمیل پروژه احداث خط لوله ۲۰ اینچ ارتباطی از کیلومتر ۲۳۸ خط لوله ۴۸ اینچ دوم آذربایجان با فشار عملیاتی ۱۰۵۰ پوند بر اینچ مربع و انشعاب خط ۱۲ اینچ انتقال تا نیروگاه آریان زنجان اقدام کردند.

وی اعلام کرد: برای به بهره‌برداری رساندن این طرح، خط ۲۰ اینچ به طول 16 هزار و ۵۰۰ متر و خط اختصاصی ۱۲ اینچ به طول یک هزار و ۱۳۴ متر و خط ۱۰ اینچ به متراژ ۱۶۹ متر به طور کامل اجرا شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه در این پروژه؛ همچنین سه ایستگاه شامل ایستگاه‌های  لانچر، رسیور و ایستگاه CGS احداث شد، ادامه داد: اقدامات زیرساختی انجام شده، گامی موثر در راستای تولید پایدار و جلوگیری از تکرار خاموشی های برق در تابستان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه تامین گاز نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی آریان زنجان به عنوان یکی از پروژه های ملّیِ مورد تاکید در کشور است که نقش مهمی در کاهش تکرار خاموشی‌های برق خواهد داشت، افزود :  با بهره‌برداری از این طرح؛ شاهد تامین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی آریان زنجان به میزان ۹۰ هزار متر مکعب در ساعت که معادل ۲ هزار و ۱۶۰ متر مکعب گاز در روز با فشار ۴۰۰ تا یک هزار پوند بر اینچ مربع است، خواهیم بود.

سلیمانی نژاد با اشاره به اینکه احداث واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی همزمان با واحدهای گازی ضروری است، ادامه داد: در این طرح؛ میزان سوخت بر اساس راندمان ۴۰ درصد در واحدهای گازی؛ و راندمان کلی ۵۲ درصدی برای نیروگاه سیکل ترکیبی است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها