رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا هشدار داد

افزایش غلظت گرد و خاک در نیمه غربی کشور | دید افقی در آبادان به ۱۰۰ متر رسید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به افزایش غلظت گرد و خاک در نیمه غربی کشور طی ساعات آینده گفت: دید افقی در برخی شهرها مانند آبادان به ۱۰۰ متر رسیده است. پایتخت نیز از ساعات آینده درگیر گرد و خاک خواهد بود.
کد خبر: ۱۳۶۷۳۷۱

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از امروز شاهد ورود توده گرد و غبار از مرزهای غربی به کشور بوده‌ایم و در آبادان و سرپل ذهاب دید افقی از صد متر نیز کمتر شده است. در مناطق دیگر نیز گرد و خاک با غلظت کمتر مشاهده می‌شود.

وی افزود: گرد و غبار تقریبا نیمه غربی کشور را دربر گرفته است و استان‌های کرمانشاه، همدان، مرکزی و حتی استان‌های قزوین و نیمه جنوبی آذربایجان غربی درگیر این پدیده هستند. انتظار داریم به‌تدریج تا کل نیمه غربی کشور میزبان توده گرد و خاک شوند.

ضیاییان با اشاره به وضعیت استان تهران گفت: از اواخر وقت امروز شاهد گرد و خاک شدید در استان تهران خواهیم بود. در همدان و مرکزی دید افقی به ۴۰۰۰ متر رسیده است و انتظار می‌رود این اتفاق در تهران نیز مشاهده شود. گرد و خاک در استان تهران تا ساعات آینده به‌تدریج بیشتر خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: آلودگی هوا به دو شکل سنجیده می شود. روش اول به وسیله شاخص AQI است که محیط زیست آن را می‌سنجد. در سازمان هواشناسی نیز استاندارد جهانی سنجش کیفیت هوا دید افقی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها