آیا پس از کرونا ‌ ویروس آبله میمون جهان را فتح می‌کند؟

ویروس پشت ویروس

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد:

شناسایی موارد جدید ابتلا به آبله میمون در جهان

در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت (WHO) مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
کد خبر: ۱۳۶۶۸۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، پس از انگلیس که گفته می‌شود خاستگاه نخستین موارد اخیر ابتلا به آبله میمون در اروپا بوده است، مقامات بهداشتی در اسپانیا و پرتغال نیز روز گذشته (چهارشنبه) از شناسایی دست کم ۳۰ مورد مشکوک یا تایید شده ابتلا به این بیماری خبر دادند.

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که قصد دارد با کمک دولت انگلیس اطلاعات جامع‌تری از موارد ابتلا به بیماری آبله میمون در این کشور که از ابتدای ماه جاری میلادی (مه) شناسایی شد، به دست بیاورد این در حالیست که اداره کل بهداشت پرتغال روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که دست کم ۲۰ مورد مشکوک ابتلا به این بیماری به تازگی در این کشور شناسایی شده و از میان آنها پنج مورد تایید شده است.

در این بیانیه تصریح شده است که افراد مبتلا همگی از جنس مذکر و اغلب جوان بوده‌اند و ضایعات و زخم‌های پوستی در بدن آنها دیده شده است.

وزارت بهداشت اسپانیا نیز از شناسایی هشت مورد مشکوک ابتلا به این بیماری خبر داده و تاکید کرده است که این موارد هنوز به تایید نهایی نرسیده‌اند.

مقامات بهداشتی اسپانیا و پرتغال ضمن اعلام هشدار سلامت ملی یادآور شده‌اند که این بیماریِ نادر در میان انسان‌ها از قدرت سرایت بالایی برخوردار نیست و هیچ درمانی هم ندارد؛ لذا افراد مبتلا باید منتظر باشند تا این بیماری به مرور زمان و خود به خود درمان شود.

تب، سردرد، دردهای عضلانی، کمردرد، تورم غدد لنفاوی، لرز و خستگی از جمله علائم اولیه ابتلا به بیماری آبله میمون عنوان شده است. بثورات یا بیرون زدگی‌ های پوستی ممکن است اغلب در صورت ظاهر شوند سپس به سایر قسمت‌های بدن نیز سرایت کنند.

به گزارش یورو نیوز، به گزارش آژانس امنیت سلامت انگلیس دست کم ۹ مورد ابتلا به آبله میمون از ششم ماه جاری میلادی تاکنون در این کشور شناسایی شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها