جدول | جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

شمار مبتلایان به کرونا در جهان تاکنون به ۵۲۵ میلیون و ۸۰ هزار و ۴۳۸ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۹۴ هزار و ۸۵۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۴۹۴ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۳۶۶۸۳۱

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۴,۶۹۲,۷۰۶ ۱,۰۲۸,۰۱۴
۲ هند ۴۳,۱۲۹,۵۶۳ ۵۲۴,۳۰۳
۳ برزیل ۳۰,۷۴۱,۸۱۱ ۶۶۵,۳۷۶
۴ فرانسه ۲۹,۲۶۳,۳۰۴ ۱۴۷,۶۴۸
۵ آلمان ۲۵,۹۵۶,۸۳۷ ۱۳۸,۳۴۹
۶ انگلیس ۲۲,۲۰۷,۱۰۲ ۱۷۷,۴۱۰
۷ روسیه ۱۸,۲۷۳,۶۹۰ ۳۷۷,۹۷۵
۸ کره جنوبی ۱۷,۸۸۹,۸۴۹ ۲۳,۸۴۲
۹ ایتالیا ۱۷,۱۴۷,۴۷۷ ۱۶۵,۶۳۰
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۵۸,۶۲۷ ۹۸,۹۱۴

 

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۴ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها