مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی تهران خبر داد

نجات ۴۳ شهروند از حادثه حریق در مجتمع تجاری گلشن

سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی شهرداری تهران خبر داد:

نجات ۱۰ نفر در جریان آتش‌ سوزی ساختمانی در محله مسعودیه

سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی شهرداری تهران از نجات ۱۰ نفر در جریان حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در محله مسعودیه خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۶۷۷۳

به گزارش جام جم آنلاین، جلال ملکی با تشریح جزئیات حادثه آتش‌ سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در محله مسعودیه، خیابان مظاهر گفت: ساعت ۱۵:۱۴ امروز یک مورد آتش‌ سوزی در یک ساختمان مسکونی در محله مسعودیه، خیابان مظاهر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد و بلافاصله دو ایستگاه به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی، بالابر هیدرولیکی و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند و مشاهده کردند که در یک ساختمان چهار طبقه هشت واحدی و در طبقه منفی یک، دو دستگاه خودرو وجود داشت که یکی از این دو خودرو دچار آتش‌سوزی شده بود و قسمت موتوری کاملاً شعله‌ور بود و آتش به بخش‌های داخلی نیز سرایت کرده بود و به بخش‌هایی از خودروی مجاور نیز سرایت کرده بود.

وی با بیان اینکه دود و حرارت زیادی در این ساختمان حبس شده بود و شدت حرارت به قدری بود که گچ روی سقف پارکینگ را تخریب کرده بود، عنوان کرد: این دود و حرارت به طبقات بالایی نیز سرایت کرده بود و افراد داخل منازل و راهروها محبوس شده بودند.

ملکی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش نجات‌گران را با تجهیزات کامل و دستگاه‌های تنفسی برای جستجو و دسترسی به نفرات گرفتار شده به داخل طبقات فرستادند و در اولین اقدام این افراد به پشت بام و فضای باز و امن انتقال دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران عنوان کرد: پس از اینکه آتش خاموش و از سرایت آن به اطراف جلوگیری شد و پس از تخلیه دود و ایمن‌سازی کامل همه نفرات به سلامت خارج شدند. ۱۰ نفر که جملگی خانم بودند از داخل واحدها به فضای بیرونی منتقل شدند و چند نفر نیز برای چکاپ کامل تحویل عوامل اورژانس شدند.

وی با بیان اینکه در ساعت ۱۶:۲۷ عملیات به پایان رسید، عنوان کرد: نصب کردن یک درب مقاوم در برابر حریق خصوصاً در قسمتی که پارکینگ است، بسیار حائز اهمیت است و تضمین‌کننده این است که تا حد زیادی از نفوذ دود و حرارت به داخل بخش‌های مسکونی، راهروها و طبقات جلوگیری می‌کند.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها