کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه

غبار رقیق در آسمان کرمانشاه/ 24 روز در هوای خاکی نفس کشیدیم

ورود سامانه‌ای ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود که از روز دوشنبه هفته‌جاری ابتدا شهرستان مرزی استان را فرا گرفت، آرام آرام تمامی شهرستان‌های استان را درگیر و برای سومین روز متوالی کوه‌های بلند طاق‌بستان را در خود محو و نفس‌ها را تنگ کرده است.
کد خبر: ۱۳۶۶۶۵۷

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از غلظت گرد و غبار روز گذشته کاسته شده و هم‌اکنون غبار رقیقی سطح استان را فرا گرفته است.

 براساس تحقیقات محیط زیست استان، گرد و غبار هیچ منشأیی در استان ندارد و همه آن مربوط به کشور همسایه عراق است.

شهناز حق‌پرست کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت جوی استان به خبرنگار فارس، گفت: طبق تحلیلی که از نقشه‌های هواشناسی داشتیم هوای استان امروز صاف تا قسمتی ابری در بعضی از ساعات همراه با غبار رقیق خواهد بود.

وی ادامه داد: در روز پنجشنبه پدیده جوی قابل توجهی خاصی را برای سطح استان پیش‌بینی نمی‌کنیم و در روز جمعه نیز در بعضی ساعات علاوه بر وزش باد و گردوخاک محلی شرایط برای نفوذ غبار نسبتاً رقیق به نواحی مرزی و غربی استان مهیا می‌شود.

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین متوسط دمای هوا از امروز تا یکشنبه هفته آینده به طور نسبی و با روندی آرام افزایش می‌یابد.

مردم کرمانشاه به ویژه نواحی مرزی از ابتدای سال، بیشتر از ۲۴ روز همین شرایط آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار را تجربه کرد‌ه‌اند. همین گرد و غبار سبب شده امروز هم برای دومین روز متوالی تمامی مدارس استان تعطیل شوند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها