مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی:

تعداد فوتی های سیلاب مشهد به چهار نفر رسید

جمعیت هلال احمر ایران جزء پنج جمعیت برتر دنیاست

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: به گفته مسوولان جهانی صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران اسلامی جزء پنج جمعیت برتر دنیا است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: به گفته مسوولان جهانی صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران اسلامی جزء پنج جمعیت برتر دنیا است.
کد خبر: ۱۳۶۶۵۶۰
 به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی ، یعقوب سلیمانی  در گردهمایی یک قرن خدمت بی‌منت هلال احمر در مشهد افزود: آغاز هفته هلال احمر، از میعادگاه نمازجمعه بود و اختتامیه آن هم در کنار مرقد نورانی امام رضا(ع) و امضای تفاهمنامه با آستان قدس رضوی برگزار شد.وی ادامه داد: برای نخستین بار در تأسیس هلال احمر، ردیف بودجه ایثار و فداکاری در بودجه امسال ثبت شده و همه اینها به جهت فلسفه وجودی هلال احمر است که از مردم، برای مردم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان این که هنوز راه ایثار ادامه دارد افزود: در دفاع مقدس شهدای مختلفی جان خود را تقدیم کردند و از ۲۲۷هزار شهید کشور، ۱۵۷ هزار نفر در سنین ۱۳ تا ۲۴ سال بودند و راه آنها ادامه دارد.
سلیمانی افزود: تلاش دشمنان به خصوص در عرصه فرهنگی در اوج خود است و برای خاموش کردن اندیشه امامین انقلاب تلاش می‌کنند اما نقطه بازدارنده در مقابل دشمنان همین جوانان امدادگر، داوطلب و نجاتگر هستند که با حضور خود پاسخ آنها را می‌دهند.
خدمت هلال احمر با معنویت همراه باشد
استاندار خراسان رضوی هم در این گردهمایی گفت: کشور ما حادثه خیز است و عقل و منطق حکم می‌کند از قبل برای کمک رسانی آماده باشیم.
یعقوبعلی نظری افزود: یکی از وظایف هلال احمر، بسیج مردمی و آماده شدن برای مقابله با حوادث است اما آنچه در همه میدان‌ها مورد توجه است همراه کردن خدمت و فعالیت با معنویت است.
وی اضافه کرد: هر چه قدر این خدمات را بر اصول اعتقادی و معنوی مبتنی و استوار کنیم اجر و ثواب و اثرگذاری آن بیشتر خواهد شد و روحیه خدمتگزاری همراه با نگاه جهادی و اعتقادی، فوق العاده ارزشمند و کارساز است و اثری عمیق دارد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هم گفت: گام جدیدی را آغاز کرده ایم و کلید واژه آن را، تحول انقلابی می‌دانیم که در دل خود کار، فعالیت، همدلی، مجاهدت و تلاش را همراه دارد.
محسن ذاکریان افزود: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ۴۰ شهید امدادگر دارد که عهد می بندیم ادامه دهنده راه آنها باشیم.
گردهمایی هزار و پانصد نفری ۱۰۰ سال خدمت بی منت داوطلبان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در عرصه میدان شهدای مشهد برگزار شد.
دکتر پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به همراه دکتر یعقوب سلیمانی، دبیرکل این جمعیت روز گذشته برای امضای تفاهمنامه همکاری با آستان قدس رضوی وارد مشهد شدند
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها