title
شهردار مشهدالرضا(ع) ضمن اشاره به سه نقش اصلی روابط عمومی‌ها در جهان‌شهر مشهد، گفت: توجه به جایگاه بین المللی شهر، هم‌افزایی بین دستگاهی و امیدبخشی این سه نقش هستند.
کد خبر: ۱۳۶۶۵۰۹
"سید عبدالله ارجائی" در نشست با مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان که به‌مناسبت روز روابط عمومی برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها، اظهار کرد: شما در سه سطح به‌نظام جمهوری اسلامی می‌توانید کمک شایانی داشته باشید.
وی ادامه داد: سطح اول، بین‌المللی است که جمهوری اسلامی در عرصه گفتمان و ایدئولوژی بین‌المللی دارای حرف است؛ لذا تک‌تک افرادی که در این عرصه فعال هستند می‌توانند در بسط و گسترش این گفتمان کمک کنند، شما در یک شهر بین‌المللی حضور دارید.
شهردار مشهد افزود: براساس متون قرآنی؛ اگر اذن خدا باشد حتی یک جمع کوچک می‌تواند بر جمع یک جمع بزرگ پیروز شود، به‌ویژه در نبرد ناجوانمردانه‌ای که علیه‌ اسلام و جمهوری اسلامی شکل‌گرفته این مساله حائز اهمیت است.
ارجائی بیان کرد: امروز در آن سطحی که باید، به مشهد توجه نمی‌شود و اعتبارات دولتی بخش کوچکی از این مساله است، مهم این است که جایگاه ویژه مشهد در شان شهر فلسفه ذاتی آن نیست؛ این شهر پیرامون مضجع مطهر امام هشتم شکل‌گرفته است اما نگاه ملی به شهرما، متفاوت با سایر مراکز استان‌ها نیست که حتی در ردیف سایر استان‌ها اولویت اول نیستیم.
وی اضافه کرد: از شما برای کار مستمر و مداوم جهت اعتلای شهر دعوت می‌کنم، مشهد بیشترین خدمات را به زائرین علی‌بن موسی‌الرضا(ع) می‌دهد و قطب گردشگری کشوراست اما مسائلی در آن بزرگ می‌شود که اصلاً در شان این شهر نیست، افسران جنگ نرم شما هستید. باید برای هم‌افزایی همدلانه دست‌به‌دست هم دهیم.
شهردار مشهد عنوان کرد: امروز مردم ما نیاز به امید دارند، امروز نیاز داریم برای افزایش سرمایه اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی از هر ظرفیتی که داریم استفاده کنیم، زیرا همه در یک کشتی نشسته‌ایم و مردم همه ما را در کنار و ردیف هم می‌بینند.
ارجائی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها آینه اطلاع‌رسانی اقدامات ادارات هستند، گفت: خبرگزاری، روزنامه‌ها و شبکه‌های خبری از شما اطلاعات می‌گیرند، پس خواهش می‌کنم در بازتاب فعالیت‌ها و خدمات دستگاه اجرایی خودتان به جد تلاش کنید.
وی اظهار کرد: روابط عمومی برای مدیر کار نمی‌کند بلکه برای نظام و اسلام کار می‌کند. از سوی دیگر خدمات دستگاه‌های اجرایی امروز بیش از آن چیزی است که در سطح جامعه منعکس می‌شود. دولت، دستگاه قضایی، نیروی نظامی و انتظامی و‌.... مظلوم واقع شده‌اند، اگر این میزان خدمات این افراد نبود امروز وضعیت چگونه بود؟ عزیزان در روابط عمومی می‌توانند فارغ از اینکه چه کسی، چه ساختار و حزبی سکان‌داری و مدیریت می‌کند؛ دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران را که مورد حملات رسانه‌های غربی قرارگرفته را به مردم برسانید.
شهردار مشهد ادامه داد: در یکی از رسانه‌ها قسمتی به‌عنوان خبر خوب وجود داشت که ایده بسیار خوبی بود و چقدر عالی است این مساله افزایش پیدا کند. هر اتفاق و رویدادی که در این شهر قرار است رقم بخورد، باید با این فلسفه ذاتی، نسبت خودش را مشخص کند. اما امروز شهر ما توسعه نامتوازنی دارد و حرم مطهر میانه و مرکز شهر نیست. فاصله آخرین نقطه جمعیتی مشهد روی نقشه تا حرم مطهر 17 کیلومتر و سمت شرق 6 کیلومتر است؛ این یعنی رشد سه برابری غرب نسبت به شرق و تبدیل مشهد به تهران و شهر ری که پسندیده نیست، همین مساله را به مشکلات نما و معماری، فرهنگ، اجتماعی، اطلاع‌رسانی، خبر و... بسط دهید.
شهردار مشهد اضافه کرد: مشهد حرم‌شهر است و این مساله محدوده محل فیزیکی حرم امام رضا(ع) نیست، تمام مشهد، حرم امام رضا (ع) است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها