استاندار یزد یکی از سازوکارهای مورد پیگیری استان جهت کاهش تخلفات حوزه آرد و نان را کارتکس عنوان کرد و گفت : تحویل آرد به نانوایان مشروط به داشتن کارتکس است.
کد خبر: ۱۳۶۶۴۰۵

به گزارش خبرنگارجام جم آنلاین یزد ، مهران فاطمی در کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان  از فعالیت های مجموعه اتحادیه نانوایان و همچنین نانوایان فعال در سطح استان قدردانی کرد و اظهار داشت: جامعه نانوایان جامعه ای با شرافت، زحمتکش و خدوم بوده و تعهد و همت آن ها شایسته تقدیر است.


وی یکی از وظایف دولت را نظارت بر اجرای درست امور دانست و بر تشدید نظارت تیم های بازرسی سازمان های صمت و جهاد کشاورزی، اداره کل تعزیرات حکومتی و اتحادیه نانوایان استان بر عملکرد نانوایان جهت تشخیص تخلفات و انحرافات احتمالی در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها تاکید کرد.


استاندار یکی از سازوکارهای مورد پیگیری استان جهت کاهش تخلفات حوزه آرد و نان را کارتکس عنوان و خاطرنشان کرد: بر این اساس تحویل آرد به نانوایان مشروط به داشتن کارتکس است و باید برای نانوایان فاقد آن، کارتکس تهیه و در اختیار آن ها قرار گیرد.


فاطمی افزود: در این راستا باید جلسه توجیهی فوق العاده ای با حضور بازرسین برگزار و نحوه تشخیص تخلف و انحرافات احتمالی در روند توزیع آرد برای آن ها تشریح و تبیین شود.

وی با تاکید بر بررسی ویژه گزارش های مردمی واصله در این حوزه، گفت: مردم از ناظرین ما در سطح استان هستند لذا معرفی گسترده تر سامانه 124 سازمان صمت و سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی جهت گزارش تخلفات این حوزه توسط مردم، باید در دستور کار قرار گیرد. 


استاندار یزد در ادامه با بیان اینکه گندم، آرد و محصولات گندم خواه، پایه ی اصلی غذایی مردم را تشکیل می دهند،تصریح کرد: آرد باید سالم و نان باید با کیفیت و در شان مردم باشد؛ که یکی از لازمه های تحقق این مهم نوسازی مجموعه کارخانجات سنتی فعال در حوزه آرد و توسعه و حمایت از کارخانه های مدرن و صنعتی است

 

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها