کمک معیشتی ماه اول به همه مشمولان یارانه پرداخت می‌شود
دستور رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

کمک معیشتی ماه اول به همه مشمولان یارانه پرداخت می‌شود

معاون اول رئیس‌ جمهور:

دورریز سفره برخی یارانه بگیران قبلی برابر مصرف چند هفته یک خانواده نیازمند است

معاون اول رئیس‌ جمهور عدالت در توزیع یارانه‌ها را از مهم‌ترین هدف‌های اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها برشمرد و تاکید کرد: تاکنون بخش‌هایی از این یارانه‌ها استفاده می‌کردند که دور ریز سفره آن‌ها به اندازه چند هفته یک خانواده نیازمند است.
کد خبر: ۱۳۶۶۰۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور بعدازظهر امروز (جمعه) با حضور در موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از بخش‌های مختلف سامانه تلفنی ۶۳۶۹ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در این مرکز به منظور رسیدگی به شکایات و سوالات مردمی در اجرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها» مستقر است، بازدید کرد.

وی در این بازدید که با همراهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد، از نزدیک در جریان روند پاسخگویی به درخواست ها، شکایات و سوالات مردم در خصوص جاماندگان دریافت یارانه در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها و همچنین سوالات پیرامون این طرح قرار گرفت.

معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران، عدالت در توزیع یارانه‌ها را از مهم‌ترین هدف‌های اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ ها برشمرد و تاکید کرد: تاکنون بخش‌هایی از این یارانه‌ ها استفاده می‌کردند که دور ریز سفره آنها به اندازه چند هفته یک خانواده نیازمند است که باید این مسأله را حل می‌کردیم.

وی با اشاره به آثار مثبت این طرح برای اقشار و دهک‌ های پایین جامعه افزود: پس از اجرای این طرح ضریب جینی در کشور وضعیت مناسبی پیدا می‌کند و در کنار این مهم سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی و نرخ بالای تورم به دلیل تزریق یارانه ارز ۴۲۰۰ به جامعه ایجاد می‌شد که پس از اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها شاخص‌های اقتصادی کشور بهبود می‌یابد.

مخبر افزود: تقریبا ۷ دهک از جامعه از این طرح منتفع می‌شوند چراکه بیش از هزینه‌ای که به آن‌ها تحمیل می‌شود، به آن‌ها پرداخت شده است و دولت به دنبال اصلاح شاخص‌های اقتصادی کشور است تا ضمن پایین آوردن نرخ تورم، با پرداخت یارانه‌ها قدرت خرید افزایش یابد.

رئیس تیم اقتصادی دولت سیزدهم تصریح کرد: نباید یک نفر یا یک خانواده داشته باشیم که مستحق دریافت یارانه باشد و به دلیل دیوان‌سالاری نتواند یارانه دریافت کند و دولت مصمم است در حداقل زمان ممکن این کار را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهوری درخصوص فعالیت سامانه تلفنی رسیدگی به شکایات و سوالات مردمی از طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ ها تاکید کرد: این سامانه با امکانات بیشتر به روز می‌شوند تا بتوانیم با سرعت بیشتری به این شکایات رسیدگی کنیم و وضعیت مردم تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: هر زمانی که تشخیص داده شود که یارانه به کسی تعلق می‌گیرد، یارانه و همه معوقاتش پرداخت می‌شود.

همچنین معاون اول رئیس جمهور در جریان این بازدید ضمن گفت و گوی صمیمی و قدردانی از زحمات اپراتور‌های سامانه‌های تلفنی وزارت تعاون، به تماس تلفنی چند تن از هموطنان که با این سامانه تلفنی تماس گرفته بودند، درخصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پاسخ داد.

گفتنی است؛ سامانه ۶۳۶۹ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ثبت شکایات و اعتراض‌های مردمی که از دریافت یارانه‌ها در طرح جدید دولت جا مانده اند و همچنین سوالات و خواست‌های مردمی در سه شیفت و با ۱۲۰ اپراتور که از جامعه معلولان کشور هستند، آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به هموطنان است.

طی دوره اجرای طرح (۴ روز) دو میلیون تماس و مراجعه به سایت صورت گرفته و اعتراضات یک میلیون و پنجاه هزار نفر ثبت شده که در حال بررسی هست. مرکز تماس حضوری و گویای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی روزانه طرفیت پاسخگویی به ۵ میلیون تماس را دارد.

در پایان نیز، صنایع دستی که توسط معلولان این مرکز ساخته شده است، به رسم یادبود به محمد مخبر هدیه شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها