مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسات ایران شده است.
کد خبر: ۱۳۶۵۶۳۷

به گزارش جام جم آنلاین، رافائل ماریانو گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسات ایران شده است.

رئیس آژانس هسته‌ای در سخنانی در پارلمان اروپا نگرانی خود را از برنامه‌های اعلام نشده ایران در غنی‌ سازی اورانیوم اعلام کرد.

گروسی گفت: در چند ماه گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آثار اورانیوم غنی‌ شده را در مکان‌هایی شناسایی کرده که توسط ایران اعلام نشده بود.

اظهارات گروسی در حالی مطرح شده است که انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا که میانجیگری بین ایران و آمریکا در مذاکرات هسته‌ ای را بر عهده دارد، قرار است در تلاش برای خروج از بن بست به تهران سفر کند.

دولت ترامپ در سال 2018 از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و باعث ایجاد یک بحران امنیتی در خلیج فارس و تصمیم متعاقب آن توسط ایران برای تسریع فعالیت‌های هسته‌ای خود شد.

گروسی گفت: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و رابرت مالی، فرستاده ویژه این کشور در امور ایران، در گفتگوهای اخیر با وی تاکید کردند که کاخ سفید همچنان می خواهد توافق با تهران را دنبال کند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: ما همچنان امیدواریم که توافقی در یک چارچوب زمانی معقول حاصل شود، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که بسته شدن پنجره فرصت‌ها هر لحظه امکان دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها