title
در ادامه پروژه های آبرسانی به روستاهای شهرستان مشهد، توسط شرکت آب و فاضلاب مشهد و به همت گروه جهادی با عنوان خیرین خیرین آبرسان، عملیات اجرایی پروژه پیامبر رحمت (ص) به روستای آبشکی آغاز شد.
کد خبر: ۱۳۶۵۳۶۷
 به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای آبشکی با حضور خیرین، اعضای شورا و اهالی روستا و مدیران و معاونین آبفای برگزار شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در این مراسم اظهار کرد: از ابتدای سال 1399 که مسئولیت آبرسانی به روستاهای شهرستان مشهد به این شرکت واگذار شد از 350 روستا ؛ مسئولیت آبرسانی 222 روستا بر عهده آبفا مشهد قرار گرفت و مابقی روستاها نیز با عنوان غیرتحت پوشش و اصطلاحا به صورت خودگردان آبرسانی می شدند. مهندس حسین اسماعیلیان افزود: یکی از اولویت های اصلی شرکت آب و فاضلاب مشهد تحت پوشش قراردادن تمامی روستاهای حوزه مشهد بوده و برای تحویل گیری روستاها  آمادگی کامل داریم که بر همین اساس نیز از 82 درصد برخورداری روستاها از خدمات آبرسانی در سال 1399 در حال حاضر به 92 درصد رسیده ایم. وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 روستا به دلایل مختلف تحویل این شرکت نشده اند خاطرنشان کرد: با مجموعه اقداماتی که برنامه ریزی شده و نیز اقدامات صورت گرفته، امیدواریم بخش مهمی از مشکلات کمبود آب در روستاها و شهرستان مشهد مرتفع گردد. مهندس اسماعیلیان با تاکید بر اهمیت موضوع وقف آب در ارتباط با روستای آبشکی اضافه کرد: روستای آبشکی یکی از روستاهایی است که فاقد هرگونه امکانات و تاسیسات آبی است و آبِ تنها قنات این روستا هم کیفیت قابل قبولی ندارد و با توجه به اینکه اعتباری برای آبرسانی به این روستا وجود نداشت ؛ طی یک اقدام خداپسندانه و به تبعیت از نیاکانمان که قدر و اهمیت زیادی برای آب قائل بوده اند، به همت گروه جهادی با عنوان خیرین آبرسان ان شاءالله عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به روستای آبشکی با نام مبارک پیامبر رحمت(ص) آغاز خواهد شد تا مردم این روستا نیز از نعمت آب شرب و بهداشتی برخوردار شوند.
مدیریت آب و فاضلاب منطقه 5 شهرستان مشهد نیز در این مراسم گفت: وضعیت کم آبی و خشکسالی که با آن رو به رو هستیم، مشکلات روستاها را چندبرابر کرده و ما در تلاش هستیم تا بتوانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم. مهندس عباس اسحاقیان در خصوص روستای آبشکی اظهار داشت: با توجه به اینکه در روستای مذکور هیچ گونه تاسیسات و امکانات برای آبرسانی وجود نداشت بعد از تحویل گیری این روستا در اولین اقدام توسط دفتر مدیریت بحران این شرکت تعداد دو مخزن آب شرب در روستا مستقر گردید و پس از آن نیز با جلسات متعددی که با متولیان روستا و نیز استانداری خراسان رضوی و سایر نهادهای مربوطه داشتیم، تصمیم بر آن شد تا آبرسانی برای این روستا که هیچ گونه اعتباری برای آن دیده نشده بود با همت خیرین آبرسان صورت بگیرد. مهندس اسحاقیان تصریح کرد: برآورد اولیه برای آبرسانی به این روستا حدود 1 میلیارد و 200 میلیون تومان می باشد که در گام اول قرار است اجرای شبکه توزیع روستا توسط خیرین عزیز تامین اعتبار گردد.
دهیار روستای آبشکی نیز ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب مشهد از اقدام گروه جهادی خیرین آبرسان هم تشکر کرد. محمد کریم پرواز با اشاره به مشکلات عدیده روستا، نبود آب شرب بهداشتی را معضل بزرگی دانست که بعضاً موجب بروز برخی بیماری ها و مشکلات برای اهالی روستا شده است. وی انجام نذر آب در این روستا را موجب خرسندی و رضایتمندی اهالی این روستا بیان کرد که ان شاء الله با بهره برداری از این پروژه مشکل آب شرب حل شود.
شایان ذکر است عملیات اجرایی شبکه توزیع آب در روستای آبشکی با حضور حدود  200 نفر از اهالی، اعضای شورای روستا و اصحاب رسانه ؛  توسط خیرین، مدیریت عامل و مدیریت آب و فاضلاب منطقه 5 آغاز شد که در این راستا حفر یک حلقه چاه ، احداث مخزن، اجرای شبکه توزیع و کنتورگذاری انشعابات در بازه زمانی 45 روز انجام خواهد شد .
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها