با هدف حل چالش های صنعت به کمک کارآفرینان و فناوران داخلی

اینوتکس 2022 میزبان برگزاری 4 رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2022) در پارک فناوری پردیس، 4 رویداد تخصصی ریورس پیچ در حوزه های هلال احمر، صنایع معدنی و سنگ آهن، صنعت نفت و صنعت مواد غذایی برگزار می شود.
کد خبر: ۱۳۶۴۴۸۹

به گزارش جام جم آنلاین از ستاد خبر نمایشگاه اینوتکس، در این رویداد قرار است صنعت‌گران و شرکت‌ های مختلف به بیان نیازهای خود بپردازند و در میان حاضرین نیز از شرکت‌های فناور و کسانی که توانایی پاسخ دادن به این نیازها را دارند، راه‌حل‌های خود را متناسب با نیاز مطرح شده ارائه خواهند داد.

ارائه نیازهای فناورانه هلال احمر ایران

نخستین رویداد تخصصی ریورس پیچ با مو ضوع «ارائه نیازهای فناورانه هلال احمر» برگزار می شود. این رویداد در راستای تحقق اهداف کشور در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، در زمینه ایجاد یک ارتباط قوی و پایدار بین بخش‌های مختلف صنعت و زیست‌بوم نوآوری کشور است.

در این راستا باتوجه به توافق صورت‌گرفته با جمعیت هلال احمر، به‌عنوان یک سازمان بزرگ با زیرمجموعه‌های مختلف دارای نیاز فناورانه، ارائه خواهد شد.

پس از هماهنگی‌های صورت‌گرفته با «شرکت دانش‌بنیان کاریزاعتماد»، کارگزار فن‌بازار ملی ایران، نیازهای جمعیت هلال احمر ایران در حوزه‌های امداد و نجات، دارو و درمان و تجهیزات پزشکی احصا شده و قرار است روز سه‌شنبه مورخ 20 اردیبهشت 1401 راس ساعت 10 صبح، در نمایشگاه اینوتکس 2022 ارائه شود. پس از ارائه نیازها، برگزاری جلسات B2B برای بررسی توانمندی‌ها و انتخاب فناوران برای انجام مذاکرات نهایی صورت خواهد پذیرفت.

شرکت‌های فناور و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند با کارگزار برگزاری این رویداد از طریق شماره تلفن 09056225164 در ارتباط باشند.

ارائه نیازهای فناورانه صنعت نفت

صنعت نفت ایران با صد و یازده سال سابقه، تقریبا عمری برابر با عمر تولید صنعتی نفت در جهان دارد. با این وجود، صنعت نفت در کشور ما به لحاظ اقتصادی و فنی برای همگامی با پیشگامان این حوزه در جهان نیاز به رویکردی جدید و طرحی نو دارد. توجه به بازار بالقوه بزرگی که در برابر شرکت های فعال در صنعت نفت ایران است، ضرورت توجه به توانمندسازی و کمک به ورود شرکت های جوان ایرانی به این حوزه را دو چندان می کند.

چرا که استفاده از فناوری و نوآوری‌ شرکت‌های نوپا در این صنعت باعث افزایش سرعت و پیشرفت آن خواهد شد و در صورت عدم بروزرسانی این صنعت بزرگ، کشور همیشه باید وابسته و دنباله‌رو شرکت‌های خارجی باشد.

از این رو، این طرح و رویکرد نو در مدیریت کلان صنعت نفت و به خصوص درباره نوآوری طی چند سال گذشته مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در این راستا مرکز نوآوری انرژیک رویداد «Energic Call For Solution» را در روز چهارشنبه 21 اردیبهشت، شروع ساعت 10 برگزار خواهد کرد. این رویداد در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس و در راستای ارائه نیازها و چالش‌های فناورانه گروه گسترش انرژی پاسارگاد و شرکت انرژی دانا با هدف حل چالش های صنعت به وسیله کارآفرینان و فناوران داخلی، برگزار می شود.

در این رویداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فرصت این را خواهند داشت تا راهکارهای فناورانه خود را مطرح کنند و در مسیر رشد قرار گیرند. شرکت‌های بزرگ استعداد، توانایی و تفکر خلاق نوآفرینان را به کار می‌گیرند تا راه حل مناسب برای چالش‌های فناورانه خود بیایند.

مدیران ارشد این شرکت‌ها در این رویداد نیازها و چالش‌های فناورانه خود را در مقابل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور، واحدها و تیم‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، نخبگان و اساتید دانشگاهی علاقه‌مند ارائه خواهند کرد. این مسأله‌ها از دل فرآیندها و عملیات روزمره شرکت‌ها استخراج می‌شوند و در نتیجه، راه‌حل آن‌ها برای شرکت‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که برای این مسأله‌ها راه‌حل ارائه بدهند می‌توانند اطمینان داشته باشند که مشتری مناسبی برای محصول‌شان وجود خواهد داشت.

مخاطبان بعد از این رویداد فرصتی خواهند داشت تا مناسب‌ترین راهکار را برای حل چالش فناورانه آن شرکت‌ها ارائه دهند و فرایند بهم رسانی توسط مرکز نوآوری انرژیک انجام خواهد شد.

در پایان ارائه طرح های پیشنهادی، کمیته داوری تخصصی شرکت‌ دانش‌بنیان و فناور و راهکار برتر را جهت انعقاد قرارداد انتخاب خواهد کرد.

ارائه نیازهای فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی

با هدف اعلام و معرفی نیازها و چالش های فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و دریافت راهکار برون رفت از آن توسط فناوران، متخصصان و پژوهشگران کشور، رویداد ملی «معرفی نیازهای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران» همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2022 روز پنجشنبه 22 اردیبهشت ماه ساعت 10 صبح در محل پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

در این رویداد نیازها و چالش های فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی در حوزه های مختلف توسط نمایندگان آن ارائه و معرفی خواهد شد و فناوران و متخصصانی که قادر به رفع و یا ارائه راهکار باشند، در قالب نشست های B2B با نمایندگان شرکت سنگ آهن مرکزی به مذاکره خواهند پرداخت.

رویداد ریورس پیچ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به همت شبکه فن بازار ملی ایران، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و توسط شرکت راهکار تجارت پویا سورنا(فن بازار منطقه ای یزد) برگزار می شود.

ارائه نیازهای فناورانه صنعت مواد غذایی

در سال های اخیر شاهد حضور شرکتها و برندهای مطرح کشور در رویداد های مختلف نوآوری و فناوری بوده ایم. امسال هم در یازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(اینوتکس 2022)، شبکه ملی فن بازار و شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین با همکاری شرکت مهرام با هدف حمایت از شرکت های نوپا و استارتاپ ها و به جمع آوری و ارائه نیازهای فناورانه صنعت غذایی اقدام کرده است.

این رویداد روز پنج‌شنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد و در آن با تکیه بر توان داخلی و ظرفیت شرکتهای فناور و دانش بنیا، به رفع نیازهای احصاء شده کمک خواهد شد.

اینوتکس 2022 میزبان برگزاری 4 رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها