حقوق سربازان

اجرای افزایش حقوق سربازان از اردیبهشت

رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی گفت: سال جاری حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری داشته که در صورت تامین اعتبار از اردیبهشت ماه در فیش‌های حقوقی منظور خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۶۴۳۲۹

حقوق سربازان مدتی است که قرار است افزایش داده شود. افزایش حقوق سربازان هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. اخبا زیادی روزانه درباره افزایش حقوق سربازان منتشر می شود. افزایش حقوق سربازان قرار است که از اردیبهشت ماه اجرایی شود. در ادامه درباره افزایش حقوق سربازان بیشتر بخوانید.

افزایش حقوق برای سربازان از اردیبهشت ماه اعمال می شود

به گزارش جام جم آنلاین تقی مهری در جلسه قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب خدمت دوره ضرورت در ستاد فرماندهی انتظامی گلستان، اظهارکرد: با پیگیری‌های انجام شده و حمایت مجلس و دولت، در سال جاری حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری داشته که انشاءالله در صورت تامین اعتبار از اردیبهشت ماه در فیش‌های حقوقی منظور شده و معوقه فروردین ماه نیز در ماه‌های آتی به حساب آنان واریز خواهد شد.

به نقل از دانشجو. وی با اشاره به عملکرد خوب انتظامی گلستان در راستای تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت مقدس وظیفه عمومی، گفت: در سطح کشور حدود ۲۱ میلیون مشمول داریم که ۸۵ درصد آن‌ها تعیین تکلیف شده اند.

مهری با بیان اینکه رهبر انقلاب تاکید فراوانی بر اشتغال جوانان دارند، اضافه کرد: در همین راستا جلسات متعددی با دستگاه‌های مختلف برای بکارگیری و اشتغال سربازانی که خدمت آنان به پایان رسیده، برگزار شده و با بانک‌ها هم تعاملات لازم برای اعطای وام به اینگونه افراد صورت گرفته است.

مهری تصریح کرد: در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار شد، با اعلام سردار اشتری غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان متأهل که فرمانده مستقیم رضایت کامل از آنان داشته باشد بطور کامل بخشیده شد.
وی با اشاره به اینکه نصف غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان مجرد هم بخشیده شد، گفت: برای آن دسته از سربازانی که غیبت سنواتی ندارند در صورت رضایت فرمانده مستقیم، می‌توانند از یک ماه مرخصی تشویقی در طول خدمت استفاده کنند.

مهری در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت زیربنای همه فعالیت‌های دیگر است، گفت: بخش بزرگی از نظم و امنیت را مدیون رشادت‌های سربازان وظیفه‌ای هستیم که در اقصی نقاط کشور جانانه تلاش می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در سال‌های اخیر هوشمند سازی و تسهیل امور شهروندان در دستور کار پلیس قرار گرفته و امروز بسیاری از امور مشمولان وظیفه عمومی و سایر افراد بصورت غیر حضوری و در بستر اینترنت انجام می‌شود.

رئیس وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی کشور در پایان با بیان اینکه مردم، ولی نعمت ما هستند، گفت: خدمت صادقانه و بی منت به عموم شهروندان از ویژگی‌های بارز پلیس در تراز جمهوری اسلامی بوده و امروز کارکنان انتظامی افتخار می‌کنند که شبانه روز با تمام توان برای دفاع از امنیت و آرامش شهروندان در میدان حضور دارند.

محسن دهنوی نماینده تهران در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

«‌ در ادامه پیگیری حقوق واریزی فروردین سربازان، با مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی تماس‌های متعددی گرفتم.
‌لذا افزایش حقوق سربازهای عزیز و مابه‌التفاوت فروردین، از اردیبهشت اعمال خواهد شد.»

روز گذشته دهنوی در توییتی از افزایش پیدا نکردن حقوق سربازان در فروردین ماه امسال خبر داده‌ بود.

نمایندگان مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب کرده بودند که «در اجرای ماده(۴۹) قانون خدمت وظیفه عمومی، حقوق سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیر عملیاتی حداقل شصت درصد(۶۰%)، حقوق سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی حداقل هفتاد و پنج درصد(۷۵%) و حقوق سربازان متاهل نوددرصد (۹۰%) حداقل دریافتی کارکنان نیروهای مسلح مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می شود و دستورالعمل آن باتوجه به تحصیلات و درجات آنان توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می شود.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها