title
استاندار خراسان رضوی گفت: پردیس‌های تخصصی در قالب قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان و با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی در راستای تحقق شعار امسال در این استان ایجاد خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۶۳۴۳۲
به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری  در بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی، فردوسی و سایر مراکز علمی پایه اصلی حرکت به سمت ایجاد پردیسهای تخصصی دانش بنیان هستند و بدین منظور همه افراد توانمند باید توسط پارک‌های علم و فناوری گرد هم جمع و مدیریت شوند.
وی بیان کرد: شعار امسال "تولید، دانش‌بنیان و کارآفرینی" موضوع بسیار با اهمیتی است، چراکه اقتصاد دانش‌بنیان دارای ارزش آورده بالایی است و باید با استقلال علمی و تامین نیازمندی‌ها، وظایف خود را در این زمینه انجام دهیم.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان در خراسان رضوی با توجه به شعار سال در هفته اول فروردین ماه امسال با دبیری پارک علم و فناوری راه اندازی شده است که بنده در جلسات آن حضور دارم و معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی امور این قرارگاه را دنبال می کند.
نظری ادامه داد: ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین همه بخش‌ها و همچنین حمایت و هدایت کلی جریان دانش بنیان هدف از راه‌اندازی قرارگاه اقتصاد دانش بنیان در استان است که در این راستا مساله محوری و توجه به نیازهای جامعه باید در اولویت تمامی بخشها باشد.
وی گفت: در این چهارچوب پردیس‌های تخصصی مختلف مانند پردیس مربوطه به حوزه علوم پزشکی، پردیس مربوط به حوزه صنعت و معدن و پردیس مربوط به حوزه آی‌.تی پیش‌بینی شده است تا  بدین طریق همه شرکت‌های فعال و مرتبط با حوزه‌های مذکور به این پردیسها متصل شده و اقدامات  به صورت تخصصی ساماندهی شوند.
استاندار خراسان رضوی افزود: با توجه به این که خاستگاه حوزه دانش‌بنیان از نخبه‌ها و نخبه پروری شروع می‌شود، لذا  اتصال بنیاد نخبگان به پردیس‌های تخصصی اولویت کار خواهد بود تا تمامی طبقات و لایه‌های کاری در اتصال به یکدیگر دنبال شوند.
استاندار خراسان رضوی با حضور در پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  از کلین روم یا اتاق تمیز (اتاق تولید داروهای نوترکیب)، آزمایشگاه جامع تحقیقات، مرکز رشد فناوری سلامت، تولید فرآورده‌های دارویی و بخش سلول درمانی پژوهشکده بوعلی مشهد بازدید کرد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها