سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد

تفاوت لایحه با قانون رتبه‌ بندی معلمان

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش به تشریح تفاوت لایحه رتبه‌ بندی معلمان با قانون رتبه‌ بندی پرداخت و گفت: تکلیف قانون، به شروع رتبه‌بندی از ٣١شهریور ١٤٠٠ است.
کد خبر: ۱۳۶۳۱۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با فارس به تفاوت‌ های آنچه در لایحه رتبه‌بندی معلمان تدوین شده با آنچه در قانون رتبه‌ بندی معلمان تصویب شده پرداخت و اظهار کرد: در لایحه رتبه‌ بندی، معلمان شاغل در پست‌های اداری مشمول نبودند ولی در قانون شامل همه معلمان می‌شود.

وی ادامه داد: در لایحه، عنوان رتبه‌ها وجود نداشت فقط اعداد رتبه وجود داشت ولی در قانون عنوان رتبه‌ها اضافه شده است.

نومعلمان حذف نشدند

ستاری‌فرد اضافه کرد: در لایحه درصد افزایش حقوق ٢٥ درصد میانگین ولی در قانون ٤٥ تا ٩٠درصد است.

وی با بیان اینکه در لایحه حداقل سنوات مشمولین 2 سال بوده و نومعلمان حذف می‌شدند، گفت: در لایحه فاصله کسب هر رتبه ۶ سال ولی در قانون به ۵ سال تغییر یافته است.

پیش‌ بینی سنوات ارفاقی در قانون رتبه‌ بندی معلمان

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در قانون، سنوات ارفاقی برای معلمان عشایری، روستایی، استثنایی، نخبگان و ابتدایی به ازای هر سال خدمت، ٣ ماه کسر می‌شود.

وی افزود: در لایحه برای رتبه ٤ و٥ حداقل سابقه ٢٠و ٢٦ سال ولی در قانون ١٥ و ٢١ سال خدمت پیش‌بینی شده است.

تکلیف قانون به شروع رتبه‌ بندی از ٣١شهریور ١٤٠٠ است

ستاری فرد درباره منابع قانون رتبه‌ بندی معلمان، بیان کرد: در لایحه اعتبارات رتبه‌ بندی در قوانین بودجه پیش‌بینی می‌شود اما در حال‌حاضر 38 هزار میلیارد بودجه پایدار پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: در لایحه محدودیت از طریق سهمیه‌بندی شامل حداقل ۳۰ درصد رتبه یک، حداقل ۲۵ درصد رتبه ۲، حداکثر ۲۰ درصد رتبه ۳، حداکثر ۱۵ درصد رتبه ۴ و حداکثر ۱۰ درصد رتبه ۵ است اما در قانون سهمیه‌بندی نیست.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: تکلیف قانون به شروع رتبه‌ بندی از ٣١شهریور ١٤٠٠ است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۵ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها