رئیس سازمان انرژی اتمی:

سوخت ۶۰ درصد را در دست تولید داریم

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، گفت: سایت‌ها و مراکز هسته‌ ای آسیب دیده، سامان یافته اند و طبق قانون اقدام راهبردی، فعالیت‌های آنها به صورت کمی و کیفی در حال انجام است.
کد خبر: ۱۳۶۲۹۵۳

به گزارش جام جم آنلاین، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مباحث فنی مذاکرات وین، گفت: موضوعات و مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، بحث های فنی صورت گرفته و تنها موضوعات سیاسی باقی مانده که مربوط به وزارت خارجه است.

وی افزود: در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برخلاف فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر شده است اما با گفتگو و رایزنی‌های انجام گرفته، این مباحث خاتمه پیدا کرده و ایران و آژانس بر اساس قوانین پادمان، روابط خود را مدیریت کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خانه ملت معتقد است: این گزارش‌ها مواردی اتهامی بود که رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضد انقلاب دنبال می‌کنند، سالهاست که آنها به ایران اتهام می‌زنند یا آدرس‌هایی غلط می‌دهند چرا که همیشه به دنبال تلاطم بوده اند اما ما روابط روتین خود را با آژانس دنبال می‌کنیم.

اسلامی در ادامه اظهار کرد: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای هم که طی سال های اخیر آسیب دیده بودند، سامان یافته اند و در حال حاضر طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ ها، فعالیت‌های آنها به صورت کمی و کیفی در حال انجام است، آب سنگین اراک هم فعال است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها