رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد از میانگین صلح و سازش 54 درصدی در پرونده های شورای حل اختلاف یزد در سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۲۲۸۱

به گزارش خبرنگار جام جم انلاین از یزد ،محمدرضا حداد با بیان این خبر اظهار داشت: از تعداد 3 هزار و 391 فقره پرونده قابل سازش در شورای حل اختلاف، تعداد یک هزار و 887 پرونده منجر به صلح و سازش شد.

وی با اشاره به ثبت میانگین 54 درصدی سازش در سال 1400 افزود:  میزان صلح و سازش در اسفند ماه سال گذشته به رکورد 56 درصد رسید.

حداد تصریح کرد: با توجه به وظایف ذاتی شوراهای حل اختلاف از جمله صدور حکم و تلاش برای توافق و تراضی طرفین، خوشبختانه در شوراهای حل اختلاف استان یزد در عرصه صلح و سازش اقدامات بسیارخوبی صورت گرفته است.

حداد با بیان اینکه برنامه های سند تحول قضایی در حوزه صلح و سازش با جدیت در سطح استان پیگیری می شود، ابراز کرد: گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، موجب آرامش و آسایش و افزایش اعتماد عمومی و  ارتقاء رضایت مندی مردم می گردد.

وی بر احیای روحیه عفو و بخشش و گذشت در جامعه تأکید کرد و گفت: صلح و سازش دارای ابعاد معنوی، انسانی و اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی است و تغییر نگاه مردم به صلح و سازش و احیای روحیه بخشایش موضوعی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها