معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ممنوعیت تردد تاکسی‌های کاربراتوری براساس قانون هوای پاک خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۲۲۰۹
به گزارش جام جم آنلاین، سید علی محتشمی پور، در مورد ممنوعیت تردد تاکسی‌های کاربراتوری از ابتدای سال ۱۴۰۱ گفت: بر اساس آیین نامه ماده ۸ قانون هوای پاک که شرایط و ملاک فرسودگی در آن قید شده است، از ابتدای سال ۱۴۰۱ برابر الزامات قانونی از تردد هر گونه تاکسی کاربراتوری در سطح کلان شهر‌ها از جمله تهران ممانعت به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه بر این اساس مالکان تاکسی‌هایی که سامانه سوخت آن‌ها کاربراتوری است بایستی نسبت به انجام نوسازی تاکسی‌شان اقدام کنند، افزود: تاکسیرانان آگاهی داشته باشند که دیگر ملاک فرسودگی نوع و سن تاکسی نیست و اساسا تاکسی‌های کاربراتوری و همچنین تاکسی‌هایی که در ۲ نوبت مستمر در آزمون معاینه فنی خودرو‌ها موفق به اخذ گواهی و تاییدیه نشوند، فرسوده محسوب شده و می‌بایست نسبت به نوسازی و یا اسقاط آن اقدام کنند.


محتشمی پور با تاکید بر اینکه پلیس راهور مکلف به هدایت این خودرو‌ها به پارکینگ خواهد بود، اظهار کرد: از مالکان تاکسی‌های کاربراتوری می‌خواهیم که هر چه سریعتر نسبت به نوسازی تاکسی خود اقدام کنند تا در سال ۱۴۰۱ متحمل خسارت نشوند.


وی در مورد شرایط فرسودگی گفت: بر این اساس اگر خودرو‌های گاز سوز بنزینی و هیبریدی به طور مستمر دو بار از تست‌های معاینه فنی رد شوند، فارغ از این که سن آن‌ها چقدر است فرسوده محسوب می‌شوند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها