دفتر نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که این کشور و جمهوری آذربایجان توافق کردند برای رسیدگی به تنش‌ها بر سر منطقه قره‌باغ مذاکرات صلح برگزار کنند.
کد خبر: ۱۳۶۱۰۶۰
به گزارش جام جم آنلاین، در این میان اتحادیه اروپا که میزبان نشست رهبران این دو کشور بوده، ابراز امیدواری کرد که رایزنی‌ها میان این دو کشور اولین گام برای ایجاد یک صلح پایدار باشد.

نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان و الهام علی‌اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در حالی روز گذشته در بروکسل دیدار کردند که این سومین نشست دو طرف ظرف شش ماه اخیر بوده است.

در همین حال بنابر اعلام دفتر پاشینیان، این دو مقام ارشد ارمنستان و جمهوری آذربایجان توافق کردند که تا پایان ماه جاری میلادی، یک کمیسیون دوجانبه میان دو کشور تشکیل شود.

در بیانیه دفتر پاشینیان آمده است: نخست وزیر ارمنستان و رئیس‌جمهوری آذربایجان به وزرای خارجه دو کشور دستور دادند که برای مذاکرات صلح آمادگی‌های لازم را ایجاد کنند.

جمهوری آذربایجان تاکنون در این رابطه بیانیه‌ای صادر نکرده است.

چارلز میشل رئیس شورای اروپا نیز که نشست روز گذشته رهبران ارمنستان و جمهوری آذربایجان را تسهیل کرده بود، ابراز امیدواری کرد این مذاکره به حل اختلافات میان دو کشور کمک کند و به مذاکرات دو طرف بیانجامد.

آمریکا و روسیه اخیرا در مورد تحولات مرزی اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان ابراز نگرانی کرده بودند.

ماه گذشته ارمنستان، نیرو‌های جمهوری آذربایجان را به شلیک به سوی ساکنان در منطقه قره باغ متهم کرد که به گفته ایروان سه کشته برجای گذاشت. باکو نیز هدف قرار دادن آنچه فعالیت گروه‌های مسلح غیرقانونی توصیف کرده بود را عامل این تیراندازی‌ها برشمرد.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها