گفت وگوی اختصاصی رئیس سازمان حج و زیارت با «جام جم»

افشاگری درباره مافیای سفر به عتبات

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت:

تزریق ۲ دوز واکسن برای سفر به عراق کافی است

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص مقررات سفر به عراق گفت: تزریق دو دوز واکسن برای سفر به عراق کافی است.
کد خبر: ۱۳۶۰۸۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، محمد هاشمی روز سه‌شنبه در توئیتی افزود: «پیرو گفتگوی انجام شده مسئولان مربوطه با نماینده ایران ایر در عراق، هیچ مشکلی در خصوص تردد افرادی که ۲ دوز واکسن (چه واکسن‌ های ایرانی و چه غیر ایرانی) را تزریق کرده باشند وجود ندارد.»

طبق اعلام شورای نخست وزیری عراق، از اول آوریل سال ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین‌ سال ۱۴۰۱) همه مسافران بالای ۱۲ سال که به کشور عراق مسافرت می‌کنند باید یا یک دوز واکسن جانسون اند جانسون یا دو دوز از هر نوع واکسن تزریق کرده باشند یا با ارائه جواب منفی تست PCR در محدوده ۷۲ ساعت به پرواز می‌توانند به کشور عراق مسافرت کنند.

همچنین معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت روز گذشته با اشاره به برخی شایعات مبنی بر دستورالعمل بهداشتی جدید عراق برای مسافران ایرانی گفت: داشتن کارت واکسیناسیون مورد تایید وزارت بهداشت و جواب منفی آزمایش PCR از قبل وجود داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی با رد شایعاتی مبنی بر دستورالعمل بهداشتی جدید عراق تاکید کرد: این شایعات که در فضای مجازی مطرح شده صحت ندارد زیرا از زمان از سرگیری اعزام های زائران به عتبات عالیات دستورالعمل های تدوین شده مبنی بر الزامی بودن کارت واکسیسناسیون یا تست کرونا رعایت شده است.

وی افزود: این اخبار مطرح شده موضوع جدیدی نیست بلکه همان دستورالعمل های گذشته را تکرار می کند؛ دریافت جواب منفی آزمایش PCR 72 ساعت قبل از اعزام یا تزریق دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت برای سفر به این کشور و در اختیار داشتن کارت مربوط به واکسیسناسیون الزامی است.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی از سوی کاروان های سازمان حج وزیارت الزامی است و سلامت، عزت، کرامت و امنیت زائران برای ما جزو الزامات محسوب می شود.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها