بیش از ۸۱.۶ میلیون آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ هستند

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان (+جدول)

آمریکا همچنان در صدر کشورهای درگیر با کووید ۱۹ است

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان (+جدول)

مجموع آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۴۸۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۲۲۳ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۷۲ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۱۶ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۸۸ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۳۵۹۸۶۳

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۸ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۶۲۱,۸۸۸ ۱,۰۰۳,۴۶۷
۲ هند ۴۳,۰۲۰,۷۲۳ ۵۲۱,۰۶۶
۳ برزیل ۲۹,۸۴۲,۴۱۸ ۶۵۸,۹۲۶
۴ فرانسه ۲۵,۰۲۹,۵۷۳ ۱۴۱,۶۷۲
۵ انگلیس ۲۰,۶۹۱,۱۲۳ ۱۶۴,۴۵۴
۶ آلمان ۲۰,۲۵۱,۰۳۷ ۱۲۸,۹۴۷
۷ روسیه ۱۷,۷۶۲,۷۴۲ ۳۶۷,۳۵۱
۸ ترکیه ۱۴,۸۰۰,۶۷۷ ۹۷,۸۰۰
۹ ایتالیا ۱۴,۳۶۴,۷۲۳ ۱۵۸,۷۸۲
۱۰ کره جنوبی ۱۲,۰۰۳,۰۵۴ ۱۵,۱۸۶

 

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۲۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کروناویروس قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، آرژانتین، ویتنام، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، آفریقای جنوبی، اتریش، فیلیپین، تایلند، پرو، پرتغال، شیلی، کانادا و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها