رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

افزایش تدریجی دما در کشور / بارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

بارش برف و باران در برخی نقاط کشور / افزایش دما در نوار شمالی؛ آخر هفته

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه طی امروز در برخی نقاط استان‌ های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و بعضا برف را شاهد خواهیم بود، در عین حال از افزایش دما در استان‌ های واقع در نوار شمالی کشور طی روزهای پایانی هفته خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۹۸۵۱

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: امروز در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط استان‌ خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه در ارتفاعات استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می‌شود، درباره وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده تصریح کرد: در دو روز آینده در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شرق کشور و بخش‌هایی از مرکز کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد، گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، از بعد از ظهر چهارشنبه نیز در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود و در این روز در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین گفت: روز پنجشنبه مجددا در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روزهای پایانی هفته افزایش دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد، افزود: در دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی و دریای خزر نیز در دوشنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ فروردین ‌ماه) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و چهارشنبه ( ۱۰ فروردین ماه) قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در شب به تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ فروردین ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر کرد با دمای ۱۰- و ۸- درجه سانتیگراد، سردترین، مراکز استان‌ کشور هستند.

برچسب ها: برف باران وزش باد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها