با ارائه درخواست برگزاری جلسه فوق العاده؛

عربستان از حملات دردناک یمنی‌ها به شورای امنیت پناه برد

سخنگوی ائتلاف سعودی می‌گوید دو فروند پهپاد انفجاری توسط نیروهای یمن به جنوب عربستان سعودی پرتاب شدند.
کد خبر: ۱۳۵۹۶۶۷

به گزارش جام جم آنلاین، بعد از حمله موشکی به تأسیسات نفتی آرامکو در جده، رسانه‌های عربی بامداد شنبه از عملیات پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه ائتلاف سعودی خبر دادند.

شبکه «العربیه» در گزارشی به نقل از سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی نوشت ۲ فروند پهپاد انفجاری توسط نیروهای یمن از بندر «الحدیده» به جنوب عربستان سعودی شلیک شده است.

ائتلاف سعودی البته به روال ادعاهای دروغین همیشگی، مدعی شد که این پهپاد را در حریم هوایی یمن رهگیری کرده است.

به نوشته شبکه «الجزیره»، سخنگوی ائتلاف سعودی افزود: «غیرنظامیان نباید اطراف هیچکدام از سایت‌ها یا تأسیسات نفتی در الحدیده حضور داشته باشند یا به آنها نزدیک شوند».

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: «ما با منابع تهدید برخورد خواهیم کرد و از آسیب‌های جانبی به زیرساخت‌های غیرنظامی و تاسیسات نفتی جلوگیری می‌کنیم».

همزمان العربیه گزارش داد هیأت عربستان سعودی در سازمان ملل، نامه‌ای به شورای امنیت درباره عملیات‌های امشب نیروهای یمنی ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، هیأت سعودی در این نامه به شورای امنیت ادعا کرد: «حملات به پادشاهی سعودی توسط حوثی‌ ها و با حمایت ایران انجام می‌شود. پادشاهی سعودی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که برای حفاظت از خاک خود اقداماتی انجام دهد».

شامگاه جمعه بود که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه جمعه از انجام علیات سوم «شکست محاصره» علیه عربستان سعودی خبر داد.

همزمان با تداوم آتش‌ سوزی گسترده در تأسیسات آرامکو در جده، سطح هشدار و آماده‌باش در امارات نیز از بیم عملیات یمنی‌ ها افزایش یافت.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها