شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه روسیه درباره اوضاع بشری در اوکراین را رد کرد.
کد خبر: ۱۳۵۹۵۲۹

به گزارش جام جم آنلاین، تنها چین در رای گیری به این قطعنامه پیشنهادی از سوی روسیه به این کشور پیوست و دیگر کشور‌های عضو حاضر به رای دهی نشدند.

در این پیش‌نویس، نگرانی شدید درباره وخامت اوضاع انسانی در اوکراین بیان شده و به‌ویژه به تعداد رو به رشد بی خانمان‌ها در داخل این کشور و پناهندگان ناشی از درگیری اوکراین اشاره شده است.

درحالیکه این پیش نویس تمامی نقض‌های حقوق بشری و قوانین بشردوستانه بین المللی را محکوم کرده، اما در آن اشاره‌ای به مقصر این جنگ نشده بود.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل پیش از رای گیری درباره این پیش نویس گفت، این قطعنامه پیشنهادی تلاشی از سوی روسیه برای لاپوشانی اقدامات وحشتناکش در اوکراین است.

وی ادامه داد: واقعا غیر وجدانی است که روسیه جسارت ارائه قطعنامه‌ای را داشته باشد که از جامعه بین المللی بخواهد بحران انسانی را که خودش به تنهایی ایجاد کرده، حل کند. روسیه یک "متجاوز"، یک "مهاجم" و تنها طرف در اوکراین است که در "کارزاری دهشناک" علیه مردم اوکراین دست دارد و حالا از ما می‌خواهد قطعنامه‌ای را که مقصر بودن آن‌ها را نمی‌پذیرند، تصویب کنیم.

در همین حال، واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل نیز گفته بود که این قطعنامه احتمالا به شکست منجر می‌شود پیش از آنکه رای گیری صورت گیرد.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها