مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی اعلام کرد:

اعلام شهرهای جایگزین برای سفر در ۸ استان پرمسافر (+جدول)

رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی از ورود بیش از ۲ میلیون مسافر به مشهد از طریق خودرو‌های شخصی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۹۴۷۲
به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ حسین میش‌مست  در خصوص میزان تردد‌ها به مشهد و خراسان رضوی اظهار کرد: تردد‌ها به مشهد نسبت به سال ۹۸ بیش از ۱۶ درصد و نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. همچنین سفر‌های خروجی از مشهد ۶۷ درصد و حدود ۴۵ درصد از خراسان رضوی افزایش داشته است. از ابتدای ۲۵ اسفند ماه حدود ۲ میلیون مسافر از طریق خودرو‌های شخصی وارد مشهد شده‌اند.

رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص میزان تصادفات در محور‌های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۵ فقره تصادف فوتی با ۶ متوفی و ۱۲۰ فقره تصادف جرحی با ۱۷۴ مجروح داشته‌ایم.

میش‌مست ادامه داد: محور غرب خراسان رضوی شامل مسیر داورزن به سبزوار، نیشابور و مشهد بیشترین حجم تردد‌ها و تصادف‌ها را به خود اختصاص داده است. سپس محور‌های جنوبی شامل مسیر بجستان، گناباد، تربت‌حیدریه و مشهد و محور‌های شمالی استان شامل مسیر قوچان، چناران و مشهد بیشترین ترافیک‌های نوروزی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد: در محور‌های یک طرفه بیشترین موارد اعمال قانون مربوط به سرعت غیرمجاز، کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه محسوب می‌شود.

رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی عنوان کرد: خستگی و خواب‌آلودگی مهمترین علت تصادفات در محور‌های خراسان رضوی به شمار می‌رود. خراسان رضوی استانی کویری است و با استان‌های کویری نیز همجوار است. مسافران که مشتاق حضور در مشهد هستند، بدون توقف در این مسیر‌ها رانندگی می‌کنند، در حالیکه می‌توانند در طول مسیر‌ها در مجتمع‌های خدمات رفاهی و شهر‌های مختلف توقف کوتاهی داشته باشند تا پس از رفع خستگی به سفر خود ادامه دهند.

میش‌مست تاکید کرد: به هیچ وجه کنترل فیزکی و سنتی بابت واکسیناسیون سرنشینان خودرو نداریم. کنترل واکسیناسیون مالکان خودرو و اعمال قانون آن‌ها فقط از طریق دوربین‌های نظارتی انجام می‌شود که نتیجه آن از سوی مرکز قابل رویت و کنترل است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها