وحشت صهیونیست‌ها از نیل تا فرات
بررسی شکست‌های رژیم صهیونیستی در زمینه‌های نظامی و سایبری که باعث شده زمین بازی به‌نفع جبهه مقاومت تغییر کند

وحشت صهیونیست‌ها از نیل تا فرات

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با استناد به گفتگوی یکی از مقامات آمریکایی با همتای عراقی خود نوشت که حملات موشکی ایران به اربیل در اقلیم کردستان عراق شامل خانه‌هایی می‌شده که گمان می‌رود موساد در آنها فعالیت داشته است.
کد خبر: ۱۳۵۸۷۴۹

به گزارش جام جم آنلاین، این روزنامه آمریکایی نوشت: ایران مسئولیت حمله با موشک‌های بالستیکی را که صبح روز یکشنبه به شمال عراق اصابت کرد برعهده گرفته است.

این روزنامه این حمله موشکی را با استفاده از «موشک‌ های قدرتمند» توصیف کرده و به نقل از رسانه‌های ایرانی اعلام کرده که این حمله «در پاسخ به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی» صورت گرفته است. به نظر می‌رسد که این حمله موشکی در پاسخ به شهادت ۲ تن از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه صورت گرفته که در حمله صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.

این حمله تنش‌ها در درگیری نیابتی و سیاسی ایران و آمریکا در خاک عراق را به شدت افزایش داده و این در حالی است که هر دو طرف در حال مذاکره بر سر بازگشت مجدد واشنگتن به برجام پس از خروج دونالد ترامپ رییس جمهور قبلی آمریکا هستند.

این مذاکرات در حال حاضر به دلیل حمله روسیه به اوکراین دچار وقفه شده است.

این حمله موشکی در ساعت ۱:۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه از خاک ایران و به مناطقی از شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان انجام شده است.

مقامات اقلیم کردستان می‌گویند که ۱۲ موشک را که باعث آسیب وارد شدن به چندین ساختمان و خودرو شده ولی مجروحی بر جای نگذاشته را شناسایی کرده‌اند.

مقامات می‌گویند که یکی از این موشک‌ها به چند کیلومتری ساختمان جدید کنسولگری در حال ساخت آمریکا برخورد کرده است.

یکی دیگر از مناطقی که مورد هدف قرار گرفته، ساختمان شبکه خبری کردستان ۲۴ بوده است. در این حمله یکی از اتاق‌ها خبر این شبکه آسیب دیده است.

اما تا زمانی که ایران مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفت، مقامات ارشد عراقی از ذکر نام مهاجم خودداری کردند و این امر نشان دهنده حساسیت‌های عمیق در مورد نقش ایران در عراق است، جایی که قدرت اقتصادی و سیاسی تهران قوی است.

اهداف دقیق حملات موشکی صبح یکشنبه نامشخص بود. بیانیه ایران نشان می‌دهد که موشک‌ها به سمت سایت‌های مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

یکی از مقامات آمریکایی با استناد به گفتگو با همتای عراقی خود گفت که این اهداف شامل خانه‌هایی می‌شد که گمان می‌رود یک گروه از موساد در آن‌ها فعالیت داشته است.

مقامات اقلیم کردستان وجود اماکن مورد استفاده موساد را رد می‌کنند اما هیچ عکسی از هیچ یک از محل های انفجار منتشر نکردند.

اگرچه نیروهای رزمی آمریکا از عراق خارج شده اند، اما برخی از پرسنل نظامی و اطلاعاتی این کشور همچنان در مجتمعی در داخل فرودگاه بین المللی اربیل فعالیت می کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها