چرا دز سوم جدی گرفته نمی‌شود؟
فقط حدود ۳۰درصد شهروندان برای تزریق دز سوم اقدام کرده‌اند از کارشناسان درباره دلایل و عواقب این بی‌توجهی پرسیده‌ایم

چرا دز سوم جدی گرفته نمی‌شود؟

مدیر روابط عمومی دیوان عدالت اداری:

ادارات حق جلوگیری از ورود کارمندانی که واکسن نزدند را ندارند

مدیر روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا صرفا اقدام به تخلف انگاری کرده و متضمن حکمی که دلالت بر اختیار دستگاه اجرایی نسبت به جلوگیری از ورود کارمندان باشد نیست.
کد خبر: ۱۳۵۴۷۲۹

به گزارش جام جم آنلاین، مجید بشیری، مدیر روابط عمومی دیوان عدالت اداری با اشاره به انتشار خبر رای دیوان به نفع واکسن نزده‌ ها گفت: مصوبه جلسه (۲۴ مهر ماه) ستاد ملی مدیریت کرونا به سازمان امور اداری و استخدامی تکلیف کرده که مصوبات قبلی را بازنگری کرده و با همکاری وزارت بهداشت بخشنامه جدیدی تنظیم کند به گونه‌ای که کارکنان دولت عموماً نسبت به تزریق واکسن اقدام و در محل کار خود حضور داشته باشند و برای متخلفین ضمانت اجرایی لازم پیش بینی شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ما در رای هیات عمومی گفته‌ایم هر چند بند سه بخشنامه مورد شکایت در اجرای این مصوبات وضع شده لکن مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صرفاً اقدام به تخلف انگاری کرده و متضمن حکمی که دلالت بر اختیار دستگاه اجرایی نسبت به جلوگیری از ورود کارمندان دولتی باشد نیست؛ بنابراین تصویب بند سه بخشنامه مورد شکایت را خارج از صلاحیت مقام واضع مقرره و مغایر با مصوبه مذکور ستاد ملی بیماری کرونا دانسته و ابطال شد. در این ارتباط هیچ دستگاهی اختیار این کار را ندارد که مستند خود را مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ۲۴ مهرماه قرار دهد.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها