طبق ادعای رسانه‌ های آمریکایی

روسیه نیروهایش در مرز اوکراین را به مواضع هجومی منتقل کرده است

رسانه‌های آمریکایی ادعا کردند، نیروهای روسی مستقر در مرزهای اوکراین شروع به حرکت به سمت مواضع هجومی و حمله کرده‌اند.
کد خبر: ۱۳۵۴۶۳۸

به گزارش جام جم آنلاین، یک مسئول آمریکایی به شبکه سی بی اس گفت، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند، ارتش روسیه واحدهای توپخانه‌ای و موشک اندازها را به مواضع هجومی و محل‌های شلیک منتقل کرده است.

شبکه سی بی اس به نقل از این مقام آمریکایی گزارش داد یگان‌های نظامی روسیه منابع استقرار خود را ترک کرده و شروع به حرکت به مواضع حمله کرده‌اند.

در این راستا،‌ شبکه سی ان ان به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا گزارش داد،‌ نیروهای روسیه وارد مرحله آماده باش نهایی برای آغاز حمله نظامی به اوکراین شده‌اند.

این در حالی است که سخنگوی پنتاگون اقدام جدید روسیه در تغییر وضعیت نیروهایش را تایید یا رد نکرد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون در کنفرانس خبری روز دوشنبه گفت، روسیه استقرار نیروهای خود را در نزدیکی مرزهای اوکراین و در دریای سیاه در بلاروس افزایش داده است.

او اشاره کرد، تحرک نظامی روسیه علیه اوکراین هر لحظه و بدون هشدار قبلی احتمالا اتفاق بیفتد.

کربی تاکید کرد: روسیه احتمالا تدابیری را اتخاذ کند که اوکراین را وادار کند به آن پاسخ دهد و بهانه‌ای برای حمله به اوکراین دست و پا کند. افزایش اخیر تنش از جانب روسیه تهدیدی بزرگ برای امنیت اروپاست.

این مقام آمریکا اشاره کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته آمادگی و تجمیع نیروها را افزایش داده و چین تصمیم گرفته پشت روسیه دربیاید و این باعث بی‌ثباتی خواهد شد.

کربی اشاره کرد، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا امروز، سه‌شنبه به بروکسل می‌رود تا پایبندی آمریکا در قبال همپیمانان را توضیح دهد.

به گفته کربی، نیروهای آمریکایی به منظور اطمینان بخشی به همپیمانان به اروپا رفته‌اند.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها