رئیس مجلس شورای اسلامی:

انقلاب اسلامی نتیجه باورمندی امام به مردم بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام تنها با مردم سخن گفت و مردم به صحنه آمدند و در چنین روزی به بهترین شکل ممکن مفهوم ملت یکپارچه و واحد تجلی یافت و انقلاب پیروز شد. این نتیجه مردم‌باوری امام بود.
کد خبر: ۱۳۵۴۰۹۸

به گزارش جام جم آنلاین، محمدباقر قالیباف ظهر امروز ۲۲ بهمن، در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تبریک به مناسب اعیاد ماه رجب، دهه فجر و فرارسیدن ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در این روز عزیز و در این مکان مقدس از شهدا و امام شهدا یاد می‌کنیم و بر آنان درود می‌فرستیم. شهدایی که تا آخرین تا لحظه زندگی خود تردیدی در راه‌شان و هدفشان که احیای اسلام، عزت مسلمین و افتخارآفرینی برای ایران عزیزمان بود، نداشتند و برای دفاع از آرمان‌های امام و انقلاب که بر سنت‌های الهی و مردم باوری مبتنی بود، از جان خود گذشتند.

وی با تاکید بر عمق اعتقاد قلبی امام(ره) به مردم و سنت‌های الهی، ادامه داد: خداباوری امام در اوج بود و به مردم باور قلبی داست. در ۱۵ خرداد سال ۴۲ این مرجع بزرگ و مرد الهی در مقابل رژیم مستبد ستم‌شاهی ایستاد و یک تنه قیام کرد، در حالیکه بسیاری از نخبگان و دوستداران امام به ایشان می‌گفتند با توجه به حمایت‌های آمریکا از رژیم شاه، نابودی طاغوت ممکن نیست، اما امام با اعتقاد به سنت‌های الهی، مسیر خود را ادامه داد.

رئیس مجلس عنوان کرد: در زمان حکومت پهلوی گروه‌های مختلفی با عقاید گوناگون با رژیم وقت مبارزه می‌کردند، اما امام هیچ کدام را نپذیرفت و تنها با مردم سخن گفت و مردم به صحنه آمدند و در چنین روزی به بهترین شکل ممکن مفهوم ملت یکپارچه و واحد تجلی یافت و انقلاب پیروز شد. این نتیجه مردم‌ باوری امام بود.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها