رئیس کل دادگستری تهران از مجتمع قضایی کارکنان دولت بازدید کرد

القاصی: هیچ شخصی حق دخالت در رای و تصمیم نهایی قاضی را ندارد

دستور قاطع رئیس عدلیه برای رفع تمام موانع تولید؛

مردم به حق انتظار رفع تبعیض‌ ها را دارند / حمایت از فعالان اقتصادی سالم

رئیس قوه قضائیه گفت: همه بخش‌ها و دستگاه‌های کشور باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند و امکانات خود را برای نیل به آن بسیج کنند و هر مسئله و معضلی که موجب توقف تولید و خدمات‌رسانی می‌شود را بزدایند.
کد خبر: ۱۳۵۴۰۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای صبح امروز پنجشنبه (21 بهمن) در حضوری سرزده و سفری غیر رسمی در مراسمی که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در دادگستری اصفهان برگزار شد، در جمع قضات و کارکنان قضایی این استان حضور یافت.

رئیس عدلیه طی سخنانی در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، به ذکر نکات و مواعظی در باب عظمت و فضیلت ماه بزرگ خداوند، ماه رجب‌المرجب پرداخت.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه انقلاب امام خمینی (ره) انفجار نور بود و تمامی مستکبرین و فاجران را غافلگیر کرد گفت: حضرت امام خمینی(ره) بدون اعتنا به قدرت‌های وقت جهانی و سایر ملزومات ظاهری و متعارف پیشبرد امر سیاست و حکمرانی از جمله دستگاه‌های اطلاعاتی، نظامی و ... ، تنها با اتکال به خداوند متعال و عنصر متعالی دین و همچنین تکیه بر مردم دین‌باور، نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهادند و سبب حیرت و شگفتی بسیاری از داعیه‌داران مبارزه با قدرت‌های سلطه‌گر شدند.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه استان اصفهان حدود 70 هزار شهید و جانباز و ایثارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: ما نتوانسته‌ایم آنگونه که شایسته مردم متدین و انقلابی استان اصفهان است به آنها خدمت کنیم لذا ضرورت دارد تمامی مدیران در تمامی بخش‌ها و سطوح بیش از پیش در راستای رفع مشکلات و نیازهای مردم گام بردارند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وجود مشکلاتی که در جنبه‌های سخت‌افزاری در مراکز قضایی استان اصفهان مشاهده می‌شود از مسئولان این استان خواست تا هر از چندگاهی از مراجع و مراکز قضایی اصفهان بازدیدهای میدانی داشته باشند و از نزدیک در جریان کمبودها و کاستی‌های اداری همکاران قضایی ما قرار گیرند.

رئیس عدلیه با اشاره به بهبود وضعیت زندان استان اصفهان به لحاظ امکانات و تجهیزات گفت: وضعیت زندان استان اصفهان در گذشته از حیث امکانات و تجهیزات مطلوب نبود اما پس از بازدیدهای مسئولان، مردم و خیّرین اصفهانی از این زندان، آنها برای ارتقاء و بهبود وضعیت زندان استان‌شان اقدامات مقتضی را انجام دادند و اکنون وضعیت این زندان از جهات گوناگون به شرایط مناسب نزدیک شده است‌یعنی وقتی مردم دیدند مشکلات تا حدودی حل شد البته با وضعیت ایده ال فاصله داریم .

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: بی‌تردید بهبود وضعیت اداراتی نظیر ثبت اسناد و املاک و پزشکی قانونی و ... از حیث تجهیز امکانات سخت‌افزاری در بهبود و ارتقاء خدمت‌رسانی به مردم و رضایت خاطر آنها تاثیر بسزایی دارد که این مهم با همت مسئولان اجرایی استان اصفهان تحقق خواهد یافت.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اهتمام خود برای آسیب‌شناسی فرآیندها و روندهای موجود در قوه قضاییه طی 7 ماه اخیر گفت: باید تدابیری اتخاذ شود که نحوه جذب نیروهای مستعد، انقلابی و متدین در دستگاه قضایی تسهیل و تسریع گردد و ما برای تحقق این مهم برنامه ویژه‌ای داریم که پیشبرد آن به معاون اول قوه قضاییه محول شده است.

رئیس عدلیه با اشاره به جنگ تلفیقی و ترکیبی تحمیلی از ناحیه دشمنان به کشور و مردم ما گفت: امروز مهمترین مسئله کشور تقویت توان تولیدی و بنیه اقتصادی است و همه بخش‌ها و دستگاه‌های کشور باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند و امکانات خود را برای نیل به آن بسیج کنند و هر مسئله و معضلی که موجب توقف تولید و خدمات‌رسانی می‌شود را بزدایند.

محسنی اژه‌ای با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی از ناحیه دشمنان به مردم و کشور ما گفت: با توجه به اینکه در وضعیت جنگ اقتصادی به سر می‌بریم لذا ضرورت دارد که شرایط، قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های ما نیز منطبق با وضعیت جنگی باشد.

رئیس قوه قضاییه در پایان با بیان اینکه مردم ما به حق انتظار عدالت در همه زمینه‌ها، رفع تبعیض‌ ها و توزیع درست فرصت‌ها و امکانات را دارند، گفت: در شرایطی که به واسطه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و برخی کاستی‌های مدیریتی، مردم ما در فشار معیشتی هستند باید همه دستگاه‌ها و بخش‌ها به تقویت توان تولیدی و اقتصادی کشور کمک کنند و این امر در زمره مهمترین اولویت‌های فعلی کشور است.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها