وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه‌ نامه‌ های بهداشتی، احتمال ابتلا به امیکرون و هر سویه دیگری بسیار کم است.
کد خبر: ۱۳۵۳۳۵۰

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در نشست شورای اداری شهرستان خاتمِ یزد گفت: در کشور علی رغم مشاهده برخی موارد مشکوک و ازمایش‌های انجام شده، هنوز گزارش رسمی از مشاهده سویه جدید کرونا اعلام نشده است.

وی افزود: انتشار خیلی سریع و پایین بودن مرگ و میر از ویژگی‌های ویروس امیکرون است و همچنان واکسیناسیون، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ضدعفونی‌ها از راه‌های پیشگیری به شمار می‌آید که با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، احتمال ابتلا به ا میکرون و هر نوع دیگری از این ویروس بسیار کم است.

عین اللهی ادامه داد: دولت ارز کافی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده و ستادی در وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی وضعیت دارو رصد می‌کند. امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمبودی در حوزه دارو نداریم و با تلاش دوستان نواقص در برخی از دارو‌های خاص برطرف خواهد شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۸۷ درصد جمعیت کشور در برابر کرونا واکسینه شده اند که در برخی استان‌ها پوشش واکسیناسیون بالای ۹۰ درصد انجام شده است، اظهار داشت: ۸۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان یزد دوز اول و ۷۶ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وزیر بهداشت ادامه داد: سهمیه‌ای در وزارت بهداشت وجود دارد که در زمان قبولی فرد متعهد می‌شوند در مناطق محروم مشغول به خدمت می‌شوند، اما پس از اتمام تعهد نمی‌توان فرد را مجبور به خدمت در منطقه کرد.

عین‌اللهی گفت: بحث بومی گزینی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت در این خصوص است که اگر ما بتوانیم فرد بومی پذیرش و تربیت کنیم می‌تواند در محل بماند و سیاست محرومیت زدایی با بومی گزینی به جد در وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در حال انجام است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها