به گزارش جام جم آنلاین خراسان شمالی ؛جواد حمیدی شهردار بجنورد در نشست خبری روز گذشته در جمع خبرنگاران ایجاد بازار روز را یکی از برنامه های خود عنوان کرد.
کد خبر: ۱۳۵۰۸۴۵

جواد حمیدی شهردار بجنورد در نشست خبری روز گذشته در جمع خبرنگاران ایجاد بازار روز را یکی از برنامه های خود  عنوان کرد و گفت : در تمام محلات شهری امکاناتی را در اراضی تحت مالکیت شهرداری برنامه ریزی خواهیم کرد که هم درآمدهای پایدار را برای شهرداری داشته باشد و هم خدمات دهی آسان و با قیمت وکیفیت مناسب برای شهروندان فراهم آورد.

حمیدی در ادامه با اشار به  برنامه های کوتاه و بلند مدت دوره مدیریت خود در مجموعه شهرداری بجنورد بیان کرد : زیباسازی شهری از برنامه های کوتاه مدت و بهبود وضعیت زیرساختی شهری بجنورد از جمله جمع آوری آب های سطحی از برنامه های میان و بلند مدت بنده در شهرداری بجنورد خواهند بود.

وی افزود: برنامه های میان و بلندمدت با رویکرد دو ساله تهیه شده اند که تلاش خواهیم کرد تا مدت چهار سال پیش رو اجرایی شوند.

شهردار بجنورد همچنین به مطالبات و بدهی های شهرداری بجنورد نیز اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر طلب شهرداری بجنورد از دستگاه های اجرایی استان بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است که برای دریافت طلب از کانال قوه قضاییه اقدام کرده ایم.

جواد حمیدی خاطرنشان کرد: البته شهرداری بجنورد ۷۰ میلیارد تومان بدهی نیز دارد.

وی درباره رویکرد شهرداری بجنورد در زمینه دست یابی به درآمدهای پایدار نیز بیان داشت : اجرای برنامه تفکیک زباله از مبدا و اقتصادی کردن انجام این برنامه از محورهای دست یابی شهرداری بجنورد به درآمد پایدار خواهد بود.

ایشان درباره اجرایی کردن برنامه تفکیک زباله از مبدا نیز گفت : در این زمینه ابتدا باید زیرساخت های فرهنگی به منظور جلب مشارکت مردم  ، زیرساخت های فیزیکی و تامین تجهیزات اجرایی شوند.

شهردار بجنورد افزود: در ادامه کانکس های دریافت زباله های تفکیک شده در محلات مختلف شهر جانمایی ودر محل مورد نظر  مستقر خواهند شد و همچنین دریافت زباله های تفکیک شده شهروندان تسویه حساب می شوند.

به گفته شهردار بجنورد با اجرای این طرح، زباله گردها نیز ساماندهی خواهند شد.

جواد حمیدی در این نشست از  تعیین تکلیف  استخر بانوان بش قارداش نیزخبر داد و اظهار کرد: استخر بانوان چند سال گذشته در محل بوستان ملی بش قارداش ساخته شده اما بنا به دلایلی مورد استفاده قرار نگرفت.

 وی افزود : با وجود اینکه برای اجرای این پروژه هزینه شده ، اما هم اکنون بلا استفاده است و درصدد هستیم که در این پروژه تغییر کاربری هایی ایجاد کنیم تا مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار بجنورد ادامه داد : دو رویکرد برای تغییرکاربری این پروژه وجود دارد که یکی از آن ها این است که تبدیل به استخر آقایان شود و یا اینکه این مکان را تبدیل به کافی شاپ کنیم.

هوشمند سازی شهر دیگر برنامه ای بود که دکتر حمیدی عنوان کرد درحال تدارک زیرساختهای آن هستیم و در اولین اقدام سامانه 137 شهرداری شبانه روزی شد و فرم های ملاقات مردمی را سیستمی کردیم که بزودی قابلیت دسترسی دربستر فضای هوشمند را برای شهروندان فراهم می آورد .

مکاتبه مستقیم با وزیر راه و شهرسازی برای دریافت سهمیه قیر به ظرفیت 5000 تن ازجمله اقداماتی است که طی سه هفته اخیر انجام گرفته و شهردار خود را مستقیما مسئول پیگیری تا حصول نتیجه آن دانست.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها