رییس‌کل دادگستری خراسان ‌رضوی گفت: معتمدان محلی و متنفذان منطقه در کاهش اختلافات و دعاوی و ایجاد صلح و سازش نقش مهمی دارند که باید از این ظرفیت مردمی استفاده بیشتری شود.
رییس‌کل دادگستری خراسان ‌رضوی گفت: معتمدان محلی و متنفذان منطقه در کاهش اختلافات و دعاوی و ایجاد صلح و سازش نقش مهمی دارند که باید از این ظرفیت مردمی استفاده بیشتری شود.
کد خبر: ۱۳۴۹۱۱۰

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی ، غلامعلی صادقی افزود: استفاده از ظرفیت معتمدان محلی و فامیلی و روحانیان، بار دستگاه قضایی را کاهش داده و زمینه توجه و تمرکز این قوه بر رسیدگی به پروندهای مهمتر را بیش از گذشته فراهم می سازد.
وی اظهار داشت: خراسان رضوی در ردیف استان‌های برتر در حوزه صلح و سازش است و اقدام برای رفع اختلاف و جایگزینی صلح از طریق معتمدان و بزرگان محلی در آن به صورت جدی مورد توجه است.
رییس‌کل دادگستری خراسان ‌رضوی گفت: روحانیان و بزرگان محلی باید با بهره‌گیری از فضای معنوی مساجد، برای کاهش اختلافات ایجاد شده با نصیحت و پادرمیانی اقدام کنند.  
صادقی افزود: به طور معمول امر رسیدگی به پروندهای با موضوع اختلافات محلی و خانوادگی در دستگاه قضا و آرای صادره در این خصوص منجر به حل اختلافات دائمی نمی شود اما چه بسا با وساطت علما و  صاحب نفوذان و معتمدان محلی، این تنش ها و اختلافات برای همیشه برطرف شود.
وی اظهار داشت: به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت معتمدان در هر اداره و نهادی همچون مراکز نیروهای نظامی و  انتظامی، آموزش و پرورش و دیگر دستگاهها ، باید هیاتی از بزرگان و معتمدان به منظور تسریع در حل و فصل اختلافات تشکیل شود.
صادقی افزود: در چنین شرایط دستگاه قضایی زمان و انرژی بیشتری برای رسیدگی به موضوعات اساسی تر را در اختیار خواهد داشت تا به جرایمی که امنیت و آرامش مردم را به خطر انداخته است و موجب تضییع اموال عمومی، منابع طبیعی و حقوق مردم شده و نیز جرایم خشن رسیدگی کند.
در پایان این آیین روح الله نجم آبادی به عنوان رییس دادگاه عمومی شهرستان ششتمد معرفی و از خدمات براتعلی محمدی، که تاکنون ریاست حوزه قضایی این شهرستان را عهده دار بود، قدردانی شد.
ششتمد با وسعت سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر مربع دارای ۲۴ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و شامکان، ۴۸ دهیاری و ۵۳ آبادی است.
مرکز شهرستان تازه‌ تاسیس ششتمد در ۲۴۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها