رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران توضیح داد:

رسیدگی به وضعیت معیشت آتش نشانان به کجا رسید؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مهمترین کانون بالقوه بحران در پایتخت گفت: جدی‌ترین گسل تهران در منطقه شهرری قرار دارد.
کد خبر: ۱۳۴۸۹۵۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، میثم مظفر عضو شورای اسلامی شهر تهران در نشست تخصصی رصد نظام مسائل و چالش‌های اولویت دار منطقه ۲۰ با اشاره به نگاه عدالت محوری و توجه به خواست و ترجیحات مردم به عنوان اصلی‌ترین رویکرد کمیسیون برنامه و بودجه گفت: شهرری هر روز میزبان فاضلاب و پساب تهران و مخزن نخاله‌ها و زباله‌های منتقل شده از سایر مناطق است.

وی افزود:شهرری خدمات بزرگی را به تهران ارائه می‌دهد، اما خود درقبال آن خدمات خاص، امتیازات ویژه‌ای را دریافت نمی‌کند و دارای وضعیت بسیار نامطلوبی در سرانه‌های شهری و رفاهی و سیما و منظر شهری است و استحقاق یک تحول بزرگ را دارد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بزرگترین قطب و ظرفیت مذهبی و معنوی و همچنین بزرگترین دارایی‌های میراث فرهنگی و تاریخی تهران در شهرری قرار دارد. باید در حوزه زیباسازی و ارتقاء سیما و منظر شهری از طریق المان‌ها و نماد‌های الهام بخش و معنایی در شهرری با کمک سازمان زیباسازی کار ویژه‌ای طراحی و اجرا شود که در همه مناطق تهران زبانزد بشود.

مظفر افزود: شهرری می‌تواند یکی از جاذب‌ترین مناطق ایرانگردی و جذب توریست باشد و از طریق اقتصاد گردشگری ارمغان بزرگی را برای کشور داشته باشد و خود نیز در پی آن، متحول گردد. طرح ملی احیاء و اکران ظرفیت‌های تاریخی، باستانی و میراث فرهنگی ری باید در دستور کار شهرداری و وزارت گردشگری قرار گیرد به گونه‌ای که هرکس وارد محدوده شهرری شد، احساس کند وارد اصیل‌ترین قطعه تاریخی، هویتی و میراث فرهنگی تهران شده است.

مظفر با اشاره به وضعیت نابسامان ده‌ها مرکز ناب تاریخی و باستانی شهری ری گفت: هر یک از این آثار تاریخی به تنهایی برای جذب هزاران توریست بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاران مدیریت شهری کفایت می‌کند، چنان رها شده که باورکردنی نیست.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم حسنی (ع) روزانه و در ایام خاصی مانند ماه محرم و صفر، برنامه ویژه مسلمیه، راهپیمایی جاماندگان کربلا در اربعین به مقصد حرم شاه عبدالعظیم (ع)، مناسب‌های ملی مانند ۲۲ بهمن و ... میزبان میلیون‌ها شهروند است، اما حداقل‌های تدابیر ترافیکی، تامین پارکینگ و ... در جوار حرم مطهر مشاهده نمی‌شود و مدیر انقلابی در مدیریت شهری این وضعیت را برنمی‌تابد و باید زیرساخت‌های حمل و نقلی متناسب با حجم و جاذبه سفر در این محدوده باشد.

مظفر تاکید کرد: سرانه‌های ورزشی شهرری غیرقابل قبول است و کمترین خدمات در سرانه‌های ورزشی دراین منطقه وجود دارد و باید از طریق مشارکت با بخش خصوصی، مجموعه‌های ورزشی و تفریحی بزرگی را برای شهروندان این منطقه ایجاد کرد. در ده‌ها زمین چمن فوتبال به روی جوانان شهرری بسته است. جوان‌ها باید از فنس‌های سازمان ورزش بالا بروند تا به زمین چمن مسدود شده دسترسی پیدا کنند و این تمرکزگرایی سازمان ورزش شهرداری و بی کفایتی در عدم استفاده بهینه از زیرساخت‌های موجود غیرقابل قبول است.

میثم مظفر ادامه داد: بوی تعفن ناشی از تجمیع فاضلاب تهران در کانال روباز محله عباس آباد، غیرقابل تحمل است و شهرداری باید از طریق توافق با سازمان آب و فاضلاب تهران، سرپوشیده کردن حداقل ۷۰۰ متر از محدوده این کانال که در جوار منازل مسکونی است را پیگیری کند.

وی تاکید کرد: برای بازآفرینی شهری محله نفرآباد و نوسازی بافت فرسوده شهرری که مهمترین کانون بالقوه بحران و جدی‌ترین گسل زلزله تهران است باید پروژه‌های خاصی را تعریف کرد.
برچسب ها: زلزله تهران گسل
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها