زائرسرای آستان قدس رضوی در منطقه مرزی میرجاوه افتتاح شد تا عرصه خدمت‌رسانی به زائران حضرت امام رضا(ع) و همچنین زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین حسینی، گسترده‌تر شود.
زائرسرای آستان قدس رضوی در منطقه مرزی میرجاوه افتتاح شد تا عرصه خدمت‌رسانی به زائران حضرت امام رضا(ع) و همچنین زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین حسینی، گسترده‌تر شود.
کد خبر: ۱۳۴۷۸۸۹

به گزارش جام جم آنلاین، ‌با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی استاندار و همچنین جمعی دیگر از مسئولان این استان، زائرسرای میرجاوه که توسط آستان قدس رضوی احداث شده است به بهره‌برداری رسید.

 

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در حاشیه مراسم افتتاح این مجتمع که با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: این مجتمع به صورت مداوم طی سال با کمک شبکه خادمیاران رضوی به زائران ورودی خدمت‌رسانی خواهد کرد و اوج این خدمت، در ایام اربعین و عبور کاروان های زائران پاکستانی از ایران خواهد بود که امیدواریم بتوانیم با همراهی و حمایت مسئولان استانی، همانند سه نقطه مرزی دیگر، میزبان خوبی برای زائران اباعبدالله الحسین(ع) باشیم.

 

محمدحسین استادآقا تصریح کرد: طبق حکم رهبر انقلاب در انتصاب تولیت معزز آستان قدس رضوی و همچنین بر اساس سند سیاست‌های کلان این آستان، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های خادمان حضرت رضا(ع)، خدمت گسترده به زائران و مجاوران به ویژه محرومان و مستضعفان است که در همین راستا بنیاد کرامت رضوی اقدامات متعددی را اجرایی کرده است. وی افزود: در حال حاضر با در اختیار داشتن ظرفیت زائرشهر و زائرسرای رضوی بسیاری از زائرانی که به دلیل محرومیت امکان تشرف به مشهد مقدس را نداشته‌اند توسط کانون‌های خدمت رضوی شناسایی و به مدت سه روز مهمان آستان قدس رضوی می‌شوند.

 

مدیرعامل بنیاد کرامت احداث و توسعه مجتمع‌های میان‌راهی را نیز یکی دیگر از خدمات این حوزه برشمرد و گفت: با احداث مجتمع میان‌راهی جدید آستان قدس رضوی در نقطه صفر مرزی میرجاوه، بستر مناسبی برای توسعه خدمت به زائران فراهم شده و امیدواریم بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای دلدادگانی باشیم که از این نقطه وارد ایران اسلامی می‌شوند و به سمت مشهد یا کربلای معلی سفر می‌کنند.

 

استادآقا به برخی دیگر از خدمات بنیاد کرامت رضوی در استان سیستان و بلوچستان نیز اشاره و تصریح کرد: از جمله خدمات آستان قدس به مردم سیستان و بلوچستان توسعه حوزه کشاورزی است و به زودی به منظور تسهیل در کشت و زرع این منطقه، عملیات حفر چاه در منطقه سیستان را برای کمک به آبیاری 50 هکتار زمین کشاورزی مردم آغاز خواهیم کرد.

 

وی به خدمات حوزه سلامت در این استان هم اشاره کرد و گفت: بعد از وقوع سیل در شهرستان سرباز و نیز منطقه پلان در چابهار، تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت این منطقه توسط بنیاد کرامت رضوی تهیه شد و در حال حاضر نیز با مشورت مدیران استانی، دو طرح دیگر برای خدمت به مردم این استان در دست پیگیری و اقدام است.

 

زائرسرای میرجاوه، عامل افزایش پیوند میان مردم ایران و پاکستان

استاندار سیستان و بلوچستان نیز ضمن قدردانی از آستان قدس رضوی برای تمامی فعالیت‌های عمرانی در این استان گفت: حرم امام رضا(ع) محدود به مضجع شریف ایشان در مشهد مقدس نیست بلکه هرجا نام اهل بیت و ائمه اطهار(ع) برافراشته شود آنجا حرم امام رضا(ع) است.

 

وی افزود: ساخت این زائرسرا در استان محروم سیستان و بلوچستان نسبت به سایر اقدامات عمرانی در سایر نقاط کشور اثرات بیشتری دارد چون مطمئن هستم که مودت و پیوند میان مردم ایران و پاکستان با راه‌اندازی این مجتمع افزایش خواهد یافت.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علی رغم تفاوت های قومی در سیستان و بلوچستان همه مردم این استان عاشق ولایت و اهل بیت(ع)هستند؛ ادامه داد: باید از آستان قدس رضوی به دلیل ساخت این زائرسرا و همچنین سایر فعالیت‌ها از جمله خدمات آبرسانی و آموزشی به مردم مظلوم و محروم سیستان و بلوچستان تشکر کنم.

 

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه، با بنیانگذاری این زائرسرا علاوه بر زائران پاکستانی مردم این منطقه نیز از موهبت توسعه و اشتغال بهر‌ه‌مند می شوند، افزود: آستان قدس رضوی با سرمایه‌گذاری و خرید محصولات منطقه بافت‌بلوچ و بزمان در توسعه کشاورزی این مناطق نقش بسزایی دارد تا جایی که ما تمام محصولات این مناطق را طی قراردادی به این آستان مقدس می فروشیم و بنا داریم سطح زیر کشت این نواحی را از 200 هکتار به بیش از هزار هکتار افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل ما در استان و کشور مسئله اشتغال است  وکشاورزی و دامداری نقطه موثر حل این معضل است. آستان قدس رضوی در تمام نقاطی که این ظرفیت وجود دارد سرمایه گذاری کرده است، و بنده قول می دهم تمام شرایط را برای سرمایه گذاری بیشتر آستان قدس رضوی در این استان فراهم کنم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: حضور آستان قدس رضوی در این استان علاوه بر رفع مشکلات و معضلات اقتصادی اثرات فوق العاده‌ای در رشد شاخص‌های فرهنگی و معنوی دارد.

شایان ذکر است همه سال خیل عظیمی از زائران پاکستانی برای زیارت اربعین و همچنین تشرف به مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر امام رضا(ع)، از طریق مرز میرجاوه وارد کشور عزیزمان می‌شوند و زائرسرای میرجاوه با هدف میزبانی شایسته از این زائران احداث شده است.

این مجتمع که در زمینی به مساحت 60 هزار مترمربع و با 5100 مترمربع زیربنا ساخته شده، همانند 22 مجتمع بین راهی دیگر که توسط آستان قدس رضوی در نقاط مختلف کشور ساخته شده، از بهترین امکانات خدماتی و رفاهی برخوردار است.

انتهای پیام/

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها