jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۳۸۰   ۰۵ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

وزیر خارجه روسیه در نشست همسایگان افغانستان در تهران گفت که با وجود تروریست ها، تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، تدوین سیاست خارجی عادی در قبال این کشور دشوار است.

به گزارش جام جم آنلاین، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در نشست همسایگان افغانستان که به میزبانی تهران در حال برگزاری است، با اشاره به وضعیت افغانستان گفت که تروریست ها و جنایتکاران در پوشش پناهجویان افغان در حال تلاش برای نفوذ به کشورهای همسایه هستند.

لاوروف در این رابطه گفت: بدیهی است که بدون مبارزه قاطع برضد تولید و قاچاق مواد مخدر و برضد گروه های تروریستی بین المللی که در افغانستان حضور دارند و از بیرون مدیریت می شوند، به سختی می توان یک سیاست خارجی عادی را شکل داد، به ویژه با کشورهای همسایه که در درجه اول توسط این نیروهای مخرب هدف قرار گرفته اند.

وی همچنین تاکید کرد که همسایگان افغانستان باید از حضور نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در خاک کشورشان جلوگیری به عمل آورند.

مطابق اظهارات لاوروف، پس از گذشت دو دهه از تلاش های ناتو برای تحمیل الگوی دولت سازی در افغانستان، این کشور باید دوباره از صفر شروع کند.

وزیر خارجه روسیه در این باره ادامه داد: ظاهرا، زمان آغاز تلاش برای جمع آوری منابع برای کمک های مالی، اقتصادی و بشردوستانه به افغان ها فرا رسیده است.

پیشتر اعلام شده بود که وزیر امور خارجه روسیه قرار است در نشست همسایگان افغانستان در تهران از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس، سخنرانی کند.

«ماکسیم سوسلوف» (Maxim Suslov) سخنگوی سفارت روسیه در تهران در این باره گفت که «لوان جاگاریان» سفیر مسکو در ایران، کشورش را در این نشست نمایندگی خواهد کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها