jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۳۶۲   ۰۵ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۲

یک متخصص رادیولوژی در گفتگو با جام جم از ضروری نبودن انجام سی تی اسکن ریه در مبتلایان به کرونای خفیف می گوید

مبتلايان به كروناى خفيف سى تى اسكن ريه ندهند

انجام سی تی اسکن در برخی بیماران کرونایی ، بیش از دو بار طی دو تا سه هفته در صورت ضرورت و با استفاده از پروتکل با دوز کم اشعه با خطر سرطانی شدن ارگان های بدن همراه نیست.

دکتر حمیدرضا پورعلی اکبر، متخصص رادیولوژی وعضو هیات علمی مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی قلب شهید رجایی با بیان این مطلب می افزاید : بیماران مبتلا به کووید 19 د در صورت نداشتن علایم اختلال عملکرد تنفسی و یا درگیری خفیف با بیماری کرونا نیازی به انجام سی تی اسکن ریه ندارند اما در صورت احتمال ابتلای متوسط و یا زیاد بیمار به علایم عملکرد تنفسی ودر صورتیکه در گروه های پر خطر قرار بگیرد باید سی تی اسکن ریه انجام شود.

وی تاکید می کند : اگر با دستگاه تست خانگی، سطح اکسیژن خون بیمار، کمتر از 93 درصد نشان داده شود به این معنا است که لزوما باید سی تی اسکن ریه شود.در واقع، کاهش سطح اکسیژن به نفع اختلال عملکرد تنفسی است و انجام سی تی اسکن ریه ضروری است.

پونه شیرازی - سلامت روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها